| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy
         Godziny otwarcia muzeum:

Sezon zimowy (od 1 XI do 31 III)
         Wtorek - piątek 8:30-15:00
         Niedziela 8:30-15:30
         Poniedziałek, sobota - nieczynne

Sezon letni (od 1 IV do 31 X)
         Wtorek - piątek 8:30-15.00
         Niedziela: 10.30-17.30
         Poniedziałek, sobota - nieczynne

Wstęp wolny - środa

Muzeum nieczynne w 2020 roku
         w dniach:
         01.01, 06.01, 11-13.04,
         11.06,
01.11, 24-26.12

Bilet ulgowy - 5zł
        Bilet normalny - 8zł
        Przewodnik - 15zł
        Lekcja muzealna - 5zł/os.

Uwaga komunikat

Szanowni Państwo!
W związku ze wzmożonymi zachorowaniami na koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z decyzją Rządu, informujemy, że Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Zespół Cerkiewny w Radrużu – Odział Muzeum Kresów w Lubaczowie będą nieczynne dla zwiedzających w terminie 3–29 listopada 2020 r.

Między wielką a małą historią – narracje w muzeach na pograniczach

Kresy? Ziemie Wschodnie dawnej Rzeczypospolitej? Jak opowiadać o współczesnych terytoriach Białorusi, Ukrainy i Litwy, które niegdyś były częścią państwa polskiego? Jakie treści (lub formę ich prezentacji) chciałby odnaleźć na wystawie w Ukrainie polski odbiorca? Na co zwraca uwagę? Co jest dla niego istotne? Co go może oburzyć? Na jakie treści zwróci uwagę ukraiński odbiorca w Polsce?

Rówieśnicy Niepodległej. 100 lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków – dyskusja wokół książki

„Rówieśnicy Niepodległej – 100 lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków” to książka będąca efektem projektu „100 100-latków na 100-lecie", realizowanego w ramach „Niepodległej” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez wrocławski Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” i instytucje partnerskie z całej Polski.

Rówieśnicy Niepodległej. 100 lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków – wystawa na lubaczowskim Rynku

„Rówieśnicy Niepodległej. 100 lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków” to tytuł wystawy, którą w dniach 3–30 listopada 2020 r. można zobaczyć na lubaczowskim Rynku, dzięki współpracy Muzeum Kresów w Lubaczowie i Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu.