| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy
         Godziny otwarcia muzeum:

Sezon zimowy (od 1 XI do 31 III)
         Wtorek - piątek 8:30-15:00
         Niedziela 8:30-15:30
         Poniedziałek, sobota - nieczynne

Sezon letni (od 1 IV do 31 X)
         Wtorek - piątek 8:30-15.00
         Niedziela: 10.30-17.30
         Poniedziałek, sobota - nieczynne

Wstęp wolny - środa

Muzeum nieczynne w 2020 roku
         w dniach:
         01.01, 06.01, 11-13.04,
         11.06,
01.11, 24-26.12

Bilet ulgowy - 5zł
        Bilet normalny - 8zł
        Przewodnik - 15zł
        Lekcja muzealna - 5zł/os.

Workshop „Drewniana architektura sakralna w Polsce i w Ukrainie – możliwości ochrony oraz wykorzystania w turystyce dziedzictwa kulturowego regionu Karpat”

Serdecznie zapraszamy na wokshop "Drewniana architektura sakralna w Polsce i w Ukrainie – możliwości ochrony oraz wykorzystania w turystyce dziedzictwa kulturowego regionu Karpat" w piątek, 15 stycznia 2021 r., o godz. 10.00

JEDNODNIÓWKA NA KONIEC STAREGO I POCZĄTEK NOWEGO ROKU

Tuż przez Świętami Bożego Narodzenia 2020 r., z półrocznym późnieniem spowodowanym pandemią, ukazał się coroczny magazyn kulturalny (tzw. jednodniówka) „Lubaczów”. Czasopismo zgodnie ze swym profilem zawiera podane w popularnej formie artykuły ukazujące wybrane zagadnienia z przeszłości i teraźniejszości Lubaczowa.

Jej portret. Mama

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci!
Bardzo dziękujemy za udział w muzealnym konkursie „Jej portret. Mama”. Nadesłane na konkurs prace zwracały uwagę oryginalnością i szczerością wypowiedzi. Jury konkursu w składzie Marta Zabrońska (Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Lubaczowie), Barbara Kubrak (Muzeum Kresów w Lubaczowie), Janusz Mazur (Muzeum Kresów w Lubaczowie), po długich obradach wyłoniło laureatów, przyznając trzy nagrody równorzędne oraz wyróżnienia.

Zespół Cerkiewny w Radrużu – Oddział Muzeum Kresów w Lubaczowie certyfikowaną atrakcją turystyczna marki Roztocze

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała w dn. 29 grudnia 2020 r. konferencję prasową online, dotycząca tworzenia marki Roztocze – projektu realizowanego przez LROT, we współpracy z Samorządem Województwa Lubelskiego i Podkarpackiego, ze środków finansowych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.