| muzeum | kontakt | kadra

24,25,31 grudnia 2017
Muzeum nieczynne

Zespół Cerkiewny w Radrużu Pomnikiem Historii

Prezydent Andrzej Duda rozporządzeniem z dnia 22 listopada 2017 r. uznał za pomnik historii Zespół Cerkiewny w Radrużu. Uroczyste wręczenie nominacji miało miejsce 23 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

ALBUMY KRESOWE

Ziemie wschodnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów w grafice ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej „Proświta” w Radrużu

Muzeum Kresów w Lubaczowie ogłasza nowy przetarg nieograniczony na:
Ochronę dziedzictwa kulturowego Kresów poprzez rozbudowę budynku świetlicy wiejskiej „Proświta”  w Radrużu wraz ze zmianą sposobu użytkowania na funkcję administracyjno-muzealną.

Lubaczowska Jesień Poetycka

Dnia 6 października 2017, w Muzeum Kresów odbyła się II edycja festiwalu pt. „Lubaczowska Jesień Poetycka”, zorganizowana przez Barbarę Mazurkiewicz, koordynator kultury redaktor naczelna Dziennika Literackiego „E-Literaci” oraz Stanisława Piotra Makarę, dyrektora i kustosza Muzeum Kresów w Lubaczowie.