| muzeum | kontakt | kadra
         Wtorek - piątek 9:00-15:00
         Sobota, niedziela 10:00-17:30
         Poniedziałek - nieczynne

Muzeum nieczynne w dniach:
         21,22.04, 01.05, 20.06,

KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI

Jeśli nie masz czasu tam pojechać, przyjdź do nas - koniecznie! Za sprawą muzealnych ekspozycji wybierzemy się w podróż do Japonii, poznamy najciekawsze elementy kultury i sztuki japońskiej,  wspólnie złożymy orgiami…

Proponujemy zwiedzanie wystaw z przewodnikiem lub lekcje muzealne z rozmaitymi działaniami: zabawy, quizy, prezentacje multimedialne, warsztaty plastyczne.

Serdecznie zapraszamy!

Noc Muzeów 2017 - relacja

W niedzielę 21 maja o godz. 11.00 jak corocznie w lubaczowskim muzeum rozpoczęło się muzealne święto. W tym roku upłynęło pod znakiem „kwitnącej wiśni”. Otwarte zostały dwie wystawy przedstawiające sztukę i kulturę japońską, a także jej wpływ na kulturę europejską.

Europejska Noc Muzeów 2017

Jak co roku Muzeum Kresów w Lubaczowie organizuje Europejską Noc Muzeów. W niedzielę 21 maja 2017 r. tematem przewodnim cyklu imprez jest kultura i sztuka kraju kwitnącej wiśni: "Spotkanie z Japonią". Przygotowano dwie wystawy: "Kwiaty i ptaki czterech pór roku w sztuce Japonii i Zachodu" - otwarcie o godz. 11.00 w galerii Oficyna, oraz "Dotknąć Japonii" - otwarcie o godz. 11.30 w gmachu głównym Muzeum.