| muzeum | kontakt | kadra
poniedziałek - nieczynne
wtorek - piątek 9.00 - 15.00
sobota - niedziela 8.30 - 15.30
Muzeum nieczynne w dniach:
01.01, 06.01, 30.03, 31.03, 01.04,
01.05, 31.05, 01.11, 25.12, 26.12

Rozstrzygnięcie Konkursu Historycznego 2016

Powiatowy Gimnazjalny Konkurs Historyczny
pod hasłem

„U ZARANIA NIEPODLEGŁOŚCI –  98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

W piątek 9 grudnia 2016 br. w budynku głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie odbył się finał Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Historycznego: „Dziedzictwo. Dzieje
i kultura powiatu lubaczowskiego” pod hasłem „U ZARANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIPODLEGŁOŚCI”. Konkurs pod patronatem Starosty Lubaczowskiego został zorganizowany przez  Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej.

Miejskie ptaki. Kalendarz ptasich migracji

Muzeum Kresów w Lubaczowie przystąpiło właśnie do realizacji inicjatywy zatytułowanej „Miejskie ptaki. Kalendarz ptasich migracji”.

„PTAK W OBIEKTYWIE” KONKURS FOTOGRAFICZNY

Muzeum Kresów w Lubaczowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „PTAK W OBIEKTYWIE” realizowanym w ramach projektu edukacyjnego „Miejskie ptaki. Kalendarz ptasich migracji”.

Nowe nasadzenia w starym parku

W ciągu zaledwie dwóch dni, 9 i 10 listopada br, stary park zamkowy przy Muzeum Kresów w Lubaczowie wyraźnie odmłodniał. Stało się to dzięki realizacji projektu pt.: „Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju Polski Wschodniej”, który zorganizowany został przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze, a finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.