| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy

FERIE W MUZEUM 2018

„WIELOKULTUROWOŚĆ W PIGUŁCE”

Zajęcia dla najmłodszych gości muzealnych (6 – 12 lat) z cyklu „Ferie w muzeum”. Wielokulturowy świat Kresów wciąż wabi i pociąga swoją różnorodnością, barwnością, wielością kultur, ich wzajemnym przenikaniem. Zapraszamy do niezwykłego świata Kresów, ich wielowiekowego dziedzictwa. „Wielokulturowość w pigułce” jest próbą przybliżenia dzieciom tego magicznego, już zaginionego świata.

Noworoczne życzenia od Prezydenta RP

Muzeum Kresów w Lubaczowie otrzymało życzenia noworoczne od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
W listopadzie 2017 roku Zespół Cerkiewny w Radrużu został uznany za Pomnik Historii.

Dwie w jednym

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. w galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie zostały otwarte dwie wystawy pierwsza malarstwa Jana Cybisa druga to wystawa poplenerowa Międzynarodowych Spotkań w Krzemieńcu.

Nowy element przy Zespole Cerkiewnym w Radrużu

Nowy i stary jednocześnie, bowiem usytuowany przy zachód od Zespołu Cerkiewnego, budynek dawnego sklepu i mleczarni nie wyróżniał się ani swoją sylwetką, ani dziejami. Uwaga turystów skierowana była zawsze na unikalną cerkiew i towarzyszące jej obiekty. Skromny budynek zawsze spychany był więc na drugi plan. Może się to wkrótce zmienić, bowiem dzięki staraniom Muzeum Kresów w Lubaczowie budynek ten będzie gruntownie wyremontowany z przeznaczeniem dla obsługi intensywnie rozwijającego się ruchu turystycznego (zaplecze socjalne i sala muzealna).