| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy

Prace konserwatorskie na cmentarzach w Zespole Cerkiewnym w Radrużu

Dobiegł końca kolejny już, trzeci etap prac konserwatorskich na cmentarzach w Zespole Cerkiewnym w Radrużu – Oddziale Muzeum Kresów w Lubaczowie. W ramach programu „Ochrona zabytków” pozyskaliśmy na ten cel 106 tys. zł ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Uwaga komunikat

Szanowni Państwo!
W związku ze wzmożonymi zachorowaniami na koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z decyzją Rządu, informujemy, że Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Zespół Cerkiewny w Radrużu – Odział Muzeum Kresów w Lubaczowie będą nieczynne dla zwiedzających w terminie 3–29 listopada 2020 r.

 

Między wielką a małą historią – narracje w muzeach na pograniczach

Kresy? Ziemie Wschodnie dawnej Rzeczypospolitej? Jak opowiadać o współczesnych terytoriach Białorusi, Ukrainy i Litwy, które niegdyś były częścią państwa polskiego? Jakie treści (lub formę ich prezentacji) chciałby odnaleźć na wystawie w Ukrainie polski odbiorca? Na co zwraca uwagę? Co jest dla niego istotne? Co go może oburzyć? Na jakie treści zwróci uwagę ukraiński odbiorca w Polsce? 

Rówieśnicy Niepodległej. 100 lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków – dyskusja wokół książki

„Rówieśnicy Niepodległej – 100 lat historii Polski z perspektywy najstarszych Polaków” to książka będąca efektem projektu „100 100-latków na 100-lecie", realizowanego w ramach „Niepodległej” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez wrocławski Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” i instytucje partnerskie z całej Polski.