| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy

Rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej „Proświta” w Radrużu

Muzeum Kresów w Lubaczowie ogłasza nowy przetarg nieograniczony na:
Ochronę dziedzictwa kulturowego Kresów poprzez rozbudowę budynku świetlicy wiejskiej „Proświta”  w Radrużu wraz ze zmianą sposobu użytkowania na funkcję administracyjno-muzealną.

Lubaczowska Jesień Poetycka

Dnia 6 października 2017, w Muzeum Kresów odbyła się II edycja festiwalu pt. „Lubaczowska Jesień Poetycka”, zorganizowana przez Barbarę Mazurkiewicz, koordynator kultury redaktor naczelna Dziennika Literackiego „E-Literaci” oraz Stanisława Piotra Makarę, dyrektora i kustosza Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Sztuka dziecka szuka

Drodzy Rodzice!

Muzeum Kresów w Lubaczowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia artystyczne. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach od 11.00 do 13.00. Zapewniamy nie tylko materiały plastyczne, ale odpowiednią atmosferę i kontakt ze sztuką. Rysujemy, malujemy, rzeźbimy etc. Poznajemy różne techniki plastyczne i nie boimy się eksperymentować. Tylko w takich sprzyjających warunkach moga powstać dzieła oryginalne i niezwykłe.

Dlatego drodzy Rodzice jesli wasze dzieci lubią działania plastyczne nie zwlekajcie, muzeum i sztuka czeka!

Start 7 października o godzinie 11.00

Konkurs historyczny 2017

Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej ma zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w Powiatowym Konkursie Historycznym „Dziedzictwo”. Dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego pod hasłem „Zabytki Powiatu lubaczowskiego” z uwzględnieniem zagadnień: architektura dworsko-pałacowa, kościelna i cerkiewna oraz środowisko przyrodnicze i kulturowe powiatu lubaczowskiego.