| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy

Nowe nasadzenia w starym parku

W ciągu zaledwie dwóch dni, 9 i 10 listopada br, stary park zamkowy przy Muzeum Kresów w Lubaczowie wyraźnie odmłodniał. Stało się to dzięki realizacji projektu pt.: „Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju Polski Wschodniej”, który zorganizowany został przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze, a finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

PUK, PUK, ŚW. MIKOŁAJ!

Już wkrótce św. Mikołaj zapuka do drzwi. Odwiedzi dzieci niemal na całym świecie. Kim naprawdę był św. Mikołaj i jak wyglądało jego życie? Czego niezwykłego dokonał? Czy św. Mikołaj ma sobowtóra? Dlaczego kochają go dzieci, szanują marynarze, pasterze i panny na wydaniu? Życie św. Mikołaja pełne jest niezwykłych zdarzeń i zagadek. Możemy je razem poznać. Zapraszamy na muzealne spotkania. Opowiadamy  o legendzie św. Mikołaja i jej odzwierciedleniu w sztuce, wykonujemy własne prace: piernik z Mikołajem, kolorowy drzeworyt lub ikonę ze św. Mikołajem.

Konkurs historyczny 2016

Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej zapraszają do udziału w Powiatowym Gimnazjalnym Konkursie Historycznym „Dziedzictwo. Dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego” pod hasłem:
„U zarania niepodległości – 98. Rocznica odzyskania niepodległości”.

Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju Polski Wschodniej

W dniu 3 listopada 2016 roku rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji parku podworskiego w Lubaczowie będącego w zarządzie Muzeum Kresów w Lubaczowie. W bieżącym roku fundusze na ten cel pozyskano z projektu pn. „Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju Polski Wschodniej” realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.