| muzeum | kontakt | kadra
         Wtorek - piątek 9:00-15:00
         Sobota, niedziela 10:00-17:30
         Poniedziałek - nieczynne

Muzeum nieczynne w dniach:
         21,22.04, 01.05, 20.06,

VIII TRIENNALE POLSKIEGO RYSUNKU WSPÓŁCZESNEGO - Lubaczów 2014

Muzeum Kresów w Lubaczowie rozpoczyna przygotowania do organizacji  VIII edycji ogólnopolskiego konkursu Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2014.

FERIE Z TRADYCJĄ

Szanowni Państwo!

Oddajemy w Państwa ręce nową ofertę edukacyjną tradycyjnie przygotowaną na czas zimowego wypoczynku. W tym roku nasza propozycja to „Ferie z tradycją”.

„WSZECHŚWIAT STAŁ W POKOJU ŚWIĄTECZNĄ CHOINKĄ”

W niedzielę 15 grudnia 2013r. o godz. 11.00 w Galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie została otwarta wystawa „Wszechświat stał w pokoju świąteczną choinką”. Autorką wystawy jest Małgorzata Oleszkiewicz - st. kustosz Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Wszechświat stał w pokoju świąteczną choinką

Choinka z całą gamą barwnych ozdób jest jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Dziś trudno byłoby wyobrazić sobie świąteczny wystój mieszkania bez tego elementu, a przecież tradycja stawiania i ozdabiania choinki w Polsce nie jest odległa. Pojawiła się dwieście lat temu, a powszechnie przyjęła się dopiero na początku XX wieku.