| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy

Ferie 2016 w Muzeum Kresów w Lubaczowie

Jeżeli pragniesz ciekawie i twórczo spędzić czas, lubisz malować, interesuje Cię sztuka, historia,  świat tajemnic, pełen legend, zagadek, ciekawostek - zapraszamy do muzeum.

Kolekcja Judaików Muzeum Kresów w Lubaczowie w Centralnej Bazie Judaików

Kolekcja judaików Muzeum Kresów w Lubaczowie weszła w skład Centralnej Bazy Judaików.

Otwarcie wystawy „Ciche życie” - malarstwo Jerzego Tyburskiego

Wernisaż najnowszej, a zarazem ostatniej już wystawy w mijającym roku odbył się w niedzielę 6 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w „Galerii Oficyna” przy Muzeum Kresów w Lubaczowie. Na ekspozycji zatytułowanej „Ciche życie” zaprezentowano 37 obrazów znanego zamojskiego malarza o lubaczowskim rodowodzie - Jerzego Tyburskiego.

„Ciche życie” - malarstwo Jerzego Tyburskiego

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w „Galerii Oficyna” w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów w Lubaczowie zostanie otwarta wystawa malarstwa Jerzego Tyburskiego z Zamościa. Będzie to swoisty powrót artysty do Lubaczowa - miejsca jego narodzin i młodości.