| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy

Otwarcie wystawy „Kardynał Władysław Rubin. Kresowianin w służbie Kościoła i Ojczyzny”

W niedzielę 29 listopada 2015 roku miało miejsce otwarcie wystawy „Kardynał Władysław Rubin. Kresowianin w służbie Kościoła i Ojczyzny”. Ekspozycja poświęcona jest wybitnej i nieco zapomnianej postaci należącej do dziedzictwa kultury kresowej.

Kardynał Władysław Rubin. Kresowianin w służbie Kościoła i Ojczyzny

W 2015 roku przypada 25. rocznica śmierci kardynała Władysława Rubina (1917-1990) - kapłana Archidiecezji Lwowskiej, wybitnego hierarchy Kościoła Polskiego i Powszechnego. Postaci tej poświęcona jest najnowsza wystawa w Muzeum Kresów we Lubaczowie zatytułowana: „Kardynał Władysław Rubin. Kresowianin w służbie Kościoła i Ojczyzny”. Ekspozycja zorganizowana została we współpracy z Konkatedrą i Parafią p.w. Stanisława w Lubaczowie.

Mikołaje

Kim naprawdę był św. Mikołaj? Jak wyglądało jego życie i czego niezwykłego dokonał? Czy św. Mikołaj ma sobowtóra? Dlaczego kochają go dzieci, szanują marynarze, pasterze i panny na wydaniu? Życie św. Mikołaja pełne jest niezwykłych zdarzeń i zagadek. Jeśli chcecie możecie je poznać. Zapraszamy na muzealne spotkania. Opowiemy Wam  o legendzie św. Mikołaja i jej odzwierciedleniu w sztuce.

A w zamkowym parku ciągle jesień

Park i zamkowe wzgórze wyglądają zjawiskowo nie tylko w płomieniach złotych liści, ale także w porannych mgłach, bogatej palecie szarości. Zapraszamy Państwa na spacer po parku. To ostatnie chwile na zbieranie bukietów liści. Proponujemy także muzealne zajęcia w klimacie jesieni oraz sztuki.