| muzeum | kontakt | kadra | regulaminy

Przetarg. Zespół cerkiewny w Radrużu. Prace konserwatorskie przy nagrobkach - III etap

Muzeum Kresów w Lubaczowie ogłasza przetarg nieograniczony na: Prace konserwatorskie przy nagrobkach na cmentarzu w Zespole Cerkiewnym w Radrużu - III etap:

Pieśni miłości i wiary – sakralne pieśni chrześcijańskie i żydowskie” w Radrużu

Zapraszamy do Radruża na koncert „Pieśni miłości i wiary – sakralne pieśni chrześcijańskie i żydowskie”, wystąpią Jeanette Bożałek – sopran, Irina Bogdanivicz – alt, Rafał Bartmiński – tenor, Mirosław Grabski – bas, Gerard Edery – kantor, Agata Kusto – słowo wiążące.

Laureaci X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020

Składamy serdeczne gratulacje laureatom - artystom nagrodzonych i wyróżnionych prac, a także zakwalifikowanym do wystawy pokonkursowej. Dziękujemy również autorom wszystkich nadesłanych na konkurs prac. Szczególne słowa podziękowania kierujemy także w stronę jury konkursu X jubileuszowej edycji triennale. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Ocalone z kresowej pożogi

W ostatnim okresie do zbiorów Muzeum Kresów w Lubaczowie trafiły bardzo interesujące zabytki. Ich wartość podkreśla związana z nimi niezwykła historia, która jest odbiciem tragedii Kresów Wschodnich w latach 40. minionego stulecia i powojennej ekspatriacji Polaków.