„Ciche życie” - malarstwo Jerzego Tyburskiego

W niedzielę 6 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w „Galerii Oficyna” w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów w Lubaczowie zostanie otwarta wystawa malarstwa Jerzego Tyburskiego z Zamościa. Będzie to swoisty powrót artysty do Lubaczowa - miejsca jego narodzin i młodości.

W pracach Jerzego Tyburskiego odnajdujemy swoisty dialog z rzeczywistością ukazaną przez pryzmat doświadczeń malarstwa renesansowego, przepojonego humanizmem. W „dobrze skrojonych” obrazach można odnaleźć nostalgię za światem lat dziecinnych, radością i spokojem, jakie niesie tytułowe „ciche życie”. Tylko czasami jest w nim pewna nuta niepokoju, jak zadra, która nie pozwala zanadto rozpłynąć się w błogostanie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia niezwykłego pokazu malarstwa z lubaczowskimi i kresowymi reminiscencjami w tle!

J.M.