Festiwal Dziedzictwa Kresowego 2018

W ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresowego odbywającego się w dniach 26 lipca – 5 sierpnia 2018 roku organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury brało udział także Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Inauguracyjny koncert  „PIEŚNI, ARIE I DUETY z oper Mozarta, Donizettiego, Pucciniego, Bizeta i Moniuszki” w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej odbył się 26 lipca  w cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu.  „Gravitas bruśnieńskiego kamienia” – sesja popularnonaukowa. 30 lipca w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyła się sesja popularnonaukowa pt.: „Gravitas bruśnieńskiego kamienia”. Zaś 2 sierpnia otwarta została wystawa artystów ormiańskich Helen Arut oraz Suren Vardanian. Wystawa czynna będzie do 18 sierpnia 2018 r.