Lubaczowska Jesień Poetycka

Dnia 6 października 2017, w Muzeum Kresów odbyła się II edycja festiwalu pt. „Lubaczowska Jesień Poetycka”, zorganizowana przez Barbarę Mazurkiewicz, koordynator kultury redaktor naczelna Dziennika Literackiego „E-Literaci” oraz Stanisława Piotra Makarę, dyrektora i kustosza Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Zaproszeni goście, mieli okazję nie tylko do zwiedzania Muzeum, ale również zapoznania się z twórczością rodzimych poetów - Józefy Kornagi, Barbary Mazurkiewicz, Jacka Hadama oraz wysłuchania melancholijnych piosenek w wykonaniu: Liliany Mastykasz, Mileny Wach, Martyny Czerniak i Wiktorii Nicpoń, pod batutą Dyrektora Miejskiego Domu Kultury, Pana Andrzeja Kindrata.

Było to lubaczowskie święto tych, którzy piszą, śpiewają i słuchają.  To wspaniała okazja do rozmów o poezji, spotkań z poetami i artystów, a przede wszystkim  można było zasięgnąć wiedzy o historii naszego regionu.

Zabrakło jednak na gali laureatki, głównej nagrody za wiersz konkursowy - poetki z Zebrzydowic, Pani Jadwigi Bujak-Pisarek.

Dziękuję za życzliwą obecność i współtworzenie atmosfery nauczycielom, młodzieży Gimnazjum nr2, a także Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.

Barbara Mazurkiewicz