Muzealny magazyn na finiszu pierwszego etapu

Zakończony został pierwszy etap prac przy budowie magazynu przy Muzeum Kresów w Lubaczowie. Izolacja ścian, mur zewnętrzny z cegły i wylewanie stropów – to ostatnie tegoroczne prace wykonane przy nowym budynku.

Efekt robót już na tym etapie budzi wrażenie. Magazyn długi na 24, a szeroki na 9 metrów wypełnia zachodni bok muzealnego dziedzińca. Swoją formą dostosowany jest do starszego budynku muzealnego – dawnego spichlerza wzniesionego na początku XIX wieku. Magazyn w pełni ukaże swe walory architektoniczne już w przyszłym roku. Wykończenie budynku i jego wyposażenie to zadania na kolejne etapy.

Wykonane w bieżącym roku prace dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

J.M.