Światło i cień - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy artysty malarza Marcina Pokrywki "Światło i cień", które odbędzie się 27 października 2019 r. (niedziela) o godz. 11.00 w Galerii Oficyna.

Marcin Pokrywka urodzony 7 grudnia 1982 roku w Lubaczowie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W 2007 roku uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni T.G. Wiktora w Instytucie Sztuk Pięknych w Rzeszowie. Mieszka w Dachnowie, gdzie tworzy. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią. Pracuje również jako nauczyciel plastyki i terapeuta, prowadząc pracownię plastyczną. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych. Zdobył nagrodę posła na Sejm RP Wojciecha Żukowskiego w ogólnopolskim konkursie „Barwy Roztocza Tomaszowskiego”.

Udział w wystawach:
- MDK Tomaszów Lubelski
- MDK Chełm
- „Pracownia 122"- Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków
- Galeria Foyer Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
- Galeria na Strychu, Brzozów
- Galeria Pentagon, Radom
- Tomaszowski Dom Kultury, „Barwy Roztocza Tomaszowskiego”
- BWA Rzeszów, „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku”