Świętujemy Jubileusz! X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020

Wyjątkowe wydarzenie i wielka Gala przed nami!

Od pierwszej edycji Triennale minęło prawie 30 lat, a konkurs nadal trwa i przyciąga wielu znakomitych rysowników z całej Polski. Artystów starszego pokolenia, uznanych i z dużym dorobkiem twórczym, oraz młodych, stojących dopiero u progu swojej artystycznej drogi.
Po raz kolejny jury Triennale zanotowało wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac, po raz dziesiąty stanęło przed trudnym wyborem. Ostatecznie zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej 87 rysunków 62 autorów oraz przyznano nagrody i wyróżnienia. Grand Prix zdobył Dobiesław Gała. Nagrody otrzymali: Piotr Żaczek – I Nagroda, Olga Ząbroń – II Nagroda, Andrzej Jan Bator – III Nagroda. Wyróżnienia trafiły do: Andrzeja Desperaka, Emilii Pituchy, Jana Ferenca, Violetty Kulikowskiej-Parkasiewicz i Roberta Olszowskiego.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020 odbędzie się w Galerii Oficyna w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów w Lubaczowie w dniu 11 października 2020 r. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa prezentująca prace laureatów Triennale z lat 1993–2017. Obie ekspozycje będzie można zwiedzać do końca grudnia 2020 r.
Jubileuszową X edycję Triennale objęli patronatem honorowym: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne otwarcie wystawy odbędzie się z ograniczoną liczbą gości.