Wakacje 2016 na półmetku

"Półmetkowe" zajęcia wakacyjne przed nami! A za nami...

Od początku wakacji w naszym muzeum w każdy czwartek o godz. 11:00 dużo się dzieje. Pierwsze zajęcia „Może nad morze?” odbyły się 7 lipca. Zaczęło się oczywiście niewinnie, od zwiedzania i opowiadania. Gorąco zrobiło się, gdy zapoznaliśmy naszych uczestników z pojęciem kolażu i daliśmy zielone światło do rozpoczęcia tworzenia własnych barwnych kompozycji. Tak zaczęło się darcie, cięcie, klejenie i zszywanie. Prace były urokliwe, kolorowe i oczywiście utrzymane w temacie morskim.

Natomiast na następnych zajęciach rozwiązaliśmy odwieczny problem pt. "Nie mam co na siebie włożyć!". Uwierzcie, ta kwestia nie dotyczy tylko dziewczyn, chłopcy  także z zapałem oddali się tworzeniu swoich własnych, unikalnych koszulek wakacyjnych. Z pomocą wielu ciekawych szablonów, stempli, mazaków, farb do tkanin i inwencji twórczej uczestników zajęć powstała wyjątkowa i niepowtarzalna kolekcja koszulek.

Kolejne spotkanie, kolejne wyzwanie. „Korona z koronki i nie tylko”. Która dziewczynka nie marzy o tym, aby być księżniczką? Dziś marzenie to mogło się spełnić. Wystarczyły opaski na włosy, kawałki koronek, klej i było sporo zabawy. Chłopcy oczywiście nie zostali zapomniani. Energicznie, chcąc dorównać naszym paniom, zaczęli tworzyć kolorowe indiańskie pióropusze z papieru i wyszło im to równie ciekawie.

Zapraszamy na nasze następne zajęcia 28 lipca o godz. 11:00 pod hasłem „Wodny świat, czyli ryba puszczająca bąbelki”, na których będziemy tworzyć piękne morskie stworzenia w glinie i nie tylko.

 

sw