Wakacje w Muzeum 2018

W czasie wakacji zapraszamy dzieci do spędzenia wolnego czasu w twórczy sposóbW lipcu i sierpniu planujemy szereg wydarzeń edukacyjno - artystycznych, które odbędą się zarówno w Muzeum, jak i w Zespole Zamkowo – Parkowym oraz „Galerii Oficyna”.

„WITAJ NIEPODLEGŁA!”

PROGRAM SPOTKAŃ MUZEALNYCH NA LIPIEC

- „Mój dom - Polska”- 5 lipca

Poznamy legendę powstania państwa polskiego oraz własnej miejscowości. Wykonamy prace plastyczne inspirowane tematem.

- „Znak białego orła” – 12 lipca

Poznamy symbole narodowe - godło Polski. Wspólnie poszukamy sylwetek orła w przestrzeni muzealnej. Wykonamy pracę plastyczną - godło Polski.

- „Poloneza czas zacząć…”- 13 lipca

Warsztaty taneczne. Poznamy podstawowe kroki poloneza oraz innych tańców narodowych.

- „Witaj Niepodległa!” – 19 lipca

Przybliżymy elementy  historii związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Poznamy „żołnierskie życie”. Spotkamy się z żołnierzami z jednostki strzeleckiej w Lubaczowie.

- „Portret Marszałka” – 20 lipca

Przybliżymy postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Wspólnie wykonamy prace plastyczne.

- „Biało - czerwoni na start!” – 26 lipca

Gry i zabawy edukacyjne o tematyce niepodległościowej - gry planszowe, puzzle lub bieg patrolowy.

„W KRÓLESTWIE TKANINY”

PROGRAM SPOTKAŃ MUZEALNYCH NA SIERPIEŃ

- „Kwitnąca tkanina” – 2 sierpnia

Wspólnie zwiedzimy wystawę, poznamy najpiękniejsze tkaniny ze zbiorów muzeum, oraz wybrane zagadnienia z nią związane. Wykonamy własne prace, kompozycje z różnych materiałów i tworzyw - collage inspirowany wystawą.

- „Biżuteria z motywem” – 9 sierpnia

Własnoręcznie wykonamy oryginalne naszyjniki i wisiory, niepowtarzalne bransoletki i pierścionki. Wszystko to z różnorodnych materiałów: filcu, tkanin, koronki oraz kolorowej pasmanterii .

- „Tańcowała igła z nitką” – 10 sierpnia

Zabawne warsztaty, nie tylko dla początkujących, przybliżające zagadnienia związane z tkaniną oraz haftem. Poznamy rodzaje tkanin, nici oraz technologię technik hafciarskich.  Rozwijać będziemy nie tylko precyzję wykonania, ale estetykę i wrażliwość artystyczną.

- „W królestwie tkaniny” – 16 sierpnia

Królewska para w wersji ze „szmatek” oraz w towarzystwie dobrej zabawy - wyliczanek i zgadywanek. Zwiedzimy wystawę muzealną, zwrócimy uwagę na urodę, kunszt i precyzję wykonania prezentowanych na niej strojów. Wspólnie  wykonamy lalki oraz własnoręcznie zaprojektujemy dla nich barwne szaty z rozmaitych materiałów oraz tkanin.

- „Drukowanka” – 17 sierpnia

Zwiedzimy muzealne ekspozycje w poszukiwaniu dawnych strojów. Zwrócimy uwagę na ich urodę, staranność i precyzję wykonania. Poznamy technikę druku na tkaninie z zastosowaniem szablonów. Wykonamy własne oryginalne, barwne kompozycje na letniej, płóciennej torbie.

-„Kwitnące wspomnienia z wakacji – 23 sierpnia

Jednym słowem na zakończenie muzealnych spotkań wykonamy ramki na wspólną, pamiątkową fotografię. Zaprojektujemy również okolicznościowe karteczki - w artystycznej, kwitnącej odsłonie. Poznamy także techniki ich wykonywania  z różnorodnych materiałów oraz tkanin, koronek, tiulu, nici…

CO, GDZIE, KIEDY?

- Spotkania odbywają się w godz. od 11.00 do 13.00.

- Prosimy o wcześniejszą rezerwację zajęć,  tel. 16 632 18 02

- Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne lub grupowe /grupy do 25 osób/

- Zapraszamy dzieci oraz opiekunów,

- Zajęcia są płatne: 5.00 zł od dziecka.

Serdecznie zapraszamy!