„WAKACJE Z MUZEUM” – KONKURS

Muzeum Kresów w Lubaczowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie muzealnym „Wakacje z muzeum”. Konkurs ma formułę otwartą dla wszystkich gości muzealnych zainteresowanych naszą działalnością: dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.

Celem konkursu jestzapoznanie ze zbiorami Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz jego Oddziałów: Zespołu Cerkiewnego w Radrużu oraz Zespołu Cerkiewnego w Nowym Bruśnie. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie jednego z dwóch zadań konkursowych, a następnie przesłanie gotowej pracy (skan lub zdjęcie) na adres internetowy: edukacja@muzeumkresow.eu z dopiskiem „Wakacje z muzeum – konkurs”.

Zadanie I. „Muzealny kolaż” polega na wykonaniu kolażu związanego tematycznie z jednym z obiektów, tworzących Muzeum Kresów w Lubaczowie, lub wybranym eksponatem/eksponatami. Kolaż powinien oddawać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji muzealnej, bądź charakteryzujących specyfikę działalności muzeum.Może być on próbą artystycznego lub fotograficznego połączenia różnych materiałów i technik plastycznych.

W zadaniu II. „Muzealne przebieranki” chodzi o odtwarzanie dzieł sztuki w warunkach domowych. Wystarczy wybrać dzieło sztuki z kolekcji Muzeum Kresów, poszukać materiałów, które pomogą odtworzyć obraz, przybrać pozę i poprosić domownika o zrobienie zdjęcia. Gotowe dzieło należy zestawić z pierwowzorem. Można w tym celu użyć aplikacji lub stron internetowych, umożliwiających tworzenie prostych kolaży. Fotografię należy opublikować na Facebooku lub Instagramie oznaczając profil Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz opatrując ją hasztagiem: #wakacjezmuzeumkresow, a następnie przesłać na adres internetowy: edukacja@muzeumkresow.eu z dopiskiem „Wakacje z muzeum – konkurs”.

Spośród nadesłanych prac wyłonimy laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy!

Zespół muzealników Muzeum Kresów w Lubaczowie

Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszenia udziału w konkursie