Wołosi na ziemi lubaczowskiej

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wydarzenie jakim będzie spotkanie w Radrużu poświęcone Wołochom.

7 października 2018 r. od godz. 11.00

Kim byli, czym się zajmowali, co po nich pozostało?  W budynku przy cerkwi zostanie zaprezentowana wystawa pt.: "Wołosi na ziemi lubaczowskiej", wykład dotyczący zajęć ludności zamieszkującej wsie założone na prawie wołoskim wygłosi dr Zygmunt Kubrak. Tego dnia będzie również możliwość przyjrzenia się i zadania pytań pasjonatom z dziedziny hodowli owiec, hodowli pszczół oraz budowniczego instrumentów. Gorąco zapraszamy dzieci, przygotowane są dla nich specjalne działania plastyczne oraz gry i zabawy.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Szlak Kultury Wołoskiej" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.