Zespół zamkowo parkowy

Zapraszamy do parku

W Zespole Zamkowo-Parkowym w Lubaczowie nieprzerwanie trwają prace nad jego utrzymaniem oraz nadaniem właściwego kształtu i podkreśleniem jego historycznych walorów. Park jest systematycznie koszony, od kilku miesięcy można też odpocząć w cieniu starych drzew na specjalnie przygotowanych „ławeczkach-pieńkach”. W przyszłości planowane jest także wyznaczenie alejek spacerowych. W miarę pozyskanych środków planuje się podjęcie badań wzgórza zamkowego.

Zachęcamy do odwiedzania parku, który dla spacerowiczów otwarty jest stale. Jednocześnie prosimy o pozostawianie tego miejsca w czystości.

Większość dotychczasowych prac była możliwa dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Urzędu Miasta Lubaczów.