Aktualności

Serdecznie zapraszamy na czwarte z cyklu spotkań „Rozmowy na Pograniczu”, które odbędzie się w Zespole Cerkiewnym w Radrużu w niedzielę, 21 kwietnia 2024 r., o godz. 17. Gościem spotkania będzie Krzysztof Potaczała, który w rozmowie z Robertem Gmiterkiem opowie o swojej książce „To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczadów” (Prószyński i S-ka, 2017). Wstęp na spotkanie jest wolny. W czasie jego trwania będzie można zakupić książkę z autografem autora.

W Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 r., jakby w prologu przed Świętami Wielkanocnymi, odbył się wernisaż wystawy malarstwa gdańskiego artysty Pawła Wyborskiego pt.: „Postikony: ślady po ikonie”. Wybór miejsca ekspozycji, którym stał się budynek muzealny w Zespole Cerkiewnym w Radrużu, nie był przypadkowy. Stało się to na prośbę samego Autora, który przed ponad dwudziestu laty zachwycił się polichromiami ściennymi wewnątrz świątyni.

Fundacja Ułani Króla Jana, której przyświeca motto: „Przywracamy tradycje, opowiadamy historię”, wyprodukowała interesujący film dokumentalny pt. „Jasyr”. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 5 kwietnia br., a jednym z wątków poruszonych w tym dokumencie jest historia Marii Duniewiczowej, branki tatarskiej z Radruża.

Radosnego Alleluja! Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas miłością, nadzieją i wiarą. Niech obdarzy nas siłą do podejmowania nowych wyzwań i realizacji zamierzonych planów. Niech Święta Wielkiej Nocy będą czasem spędzonym w gronie rodzinnym, wolnym od zgiełku i codziennych zmartwień. Z ufnością i optymizmem patrzmy w przyszłość.