„Echa” Teatru Migro na lubaczowskim Rynku

W niedzielne popołudnie 21 listopada na lubaczowskim Rynku uliczny Teatr Migro wystąpił ze swoim spektaklem „Echa”. Przedstawienie w reżyserii Moniki Kozłowskiej zrodziło się z inspiracji książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”

Spektakl okazał się impresją na temat Kresów Wschodnich. Widzowie mogli choć na chwilę przenieść się do świata, który ożywał na ich oczach - na Kresy, zamieszkałe przez ludzi różnych narodowości i wyznań. Opowiadał o zapomnianych miejscach, o ludziach i fotografiach, które po nich zostały, o wspomnieniach, ale też o pamięci przyszłych pokoleń.
Ważnym elementem spektaklu była choreografia autorstwa Natalii Iwaniec oraz muzyka złożona m.in. z kresowych melodii i pieśni. Za scenografię i kostiumy odpowiadała Joanna Jaśko – Sroka. W spektaklu wystąpili: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła, Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński.
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Muzeum Kresów w Lubaczowie było partnerem wydarzenia.

Fot. Tomasz Michalski