Spektakl uliczny Teatru Migro pt. "Echa"

Serdecznie zapraszamy na spektakl uliczny Teatru Migro pt. "Echa", który odbędzie się na lubaczowskim Rynku, 21 listopada 2021 r., o godz. 13:30.

Spektakl inspirowany książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny" jest impresją na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach i ludziach, o zdjęciach, które po nich zostają, o wspomnieniach i o pamięci przyszłych pokoleń. Przedstawienie przenosi nas na chwilę do świata zamkniętego w fotografiach, które będą ożywać na oczach widzów, do świata wielu kultur – zamieszkiwanego przez ludzi różnych narodowości i wyznań.
Autorką choreografii do spektaklu jest Natalia Iwaniec, która posługuje się techniką gaga – językiem ruchowym opracowanym przez Ohada Naharina. Bardzo ważnym elementem spektaklu będzie muzyka złożona m.in. z kresowych pieśni. Artyści zaproszą widzów do przyjrzenia się ich korzeniom i tego jaki wpływ mają one na ich życie, na dzisiejszy świat.

reżyseria: Monika Kozłowska
choreografia: Natalia Iwaniec
scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko Sroka
występują: Justyna Orzechowska, Magdalena Pamuła/Julia Szewczyk, Justyna Wójcik, Kacper Lech, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Więcej na temat Teatru: https://www.teatrmigro.pl/o-teatrze
Muzeum Kresów w Lubaczowie jest partnerem wydarzenia.
---
W razie niepogody spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.