Jesień w Muzeum 2018/2019

„JESIENNE IMPRESJE” – plener rysunkowy

Plener jest doskonałą okazją do szlifowania zdolności plastycznych. Dla osób początkujących  to dobry moment do rozpoczęcia nauki rysunku. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną twórczo spędzić czas w otoczeniu przyrody, dzieł sztuki i zabytków.
Metody i formy pracy: rozmowa nauczająca, zwiedzanie wystawy, zajęcia plenerowe, praca plastyczna.
Czas trwania: 120 min.

-„RADOŚĆ TWORZENIA – LIŚCIAKI” /5-9 lat/

Jesień idzie, nie ma na to rady. Wcale nie musi być smutna. Zajrzymy do swojej wyobraźni, na pewno wyskoczą z niej wesołe, jesienne chochliki. Wystarczy tylko uzbierać trochę kolorowych liści, patyczków, kawałków kory…
Czas trwania: 90 min.
Metody i formy pracy: wycieczka plenerowa, rozmowa nauczająca, zwiedzanie wystawy, praca plastyczna

„PEJZAŻ Z KAPLICZKĄ” /10-12, 13-16, 17 – 19 lat/

Matki Boskie, Chrystusiki, Nepomucki w przydrożnych kapliczkach, miały odwracać zły los. Skad się brały? Poznajemy historie przydrożnych kapliczek, świętych patronów i ich specjalizacje.
Metody i formy pracy: wycieczka plenerowa, wykład, projekcja prezentacji lub praca plastyczna.
Czas trwania: 60 min.

-„JESTEM DRZEWEM” /6-9 lat/

Jesienny spacer do zabytkowego parku. Poznajemy okazy starodrzewia i różne gatunki drzew, uczymy się je rozpoznawać. Zabawa polega na ekspresji plastycznej, ruchowej i werbalnej.
Metody i formy pracy: wycieczka plenerowa, rozmowa nauczająca, elementy zabawy.
Czas trwania: 90 min.

- „PARKOWE HISTORIE”/6-9 lat/

Wycieczka do Zespołu zamkowego - parkowego. Przybliżamy historię zabytkowego parku i wiedzę przyrodniczą. Poznajemy gatunki żyjących tu zwierząt, wskazujemy jak je przedstawiać w rysunku.
Metody i formy pracy: wycieczka plenerowa, rozmowa nauczająca, zabawy, łamigłówki, zwiedzanie wystawy, szkice rysunkowe.
Czas trwania: 90 min.

 

Serdecznie zapraszamy!