WAKACJE W MUZEUM 2016

„WAKACJE ZA JEDEN UŚMIECH”

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia. Nie ruszając się z Lubaczowa poczujemy morską bryzę, wybierzemy się też na greckie wybrzeże oraz w cieniu rodzimych lip oddamy się pasji tworzenia. Oczywiście wszystkie nasze działania okraszone zostaną opowieściami muzealnymi oraz oglądaniem interesujących zabytków.

MOŻE NAD MORZE? - 7 LIPCA

Zapoznamy się z techniką kolażu i stworzymy własną kompozycję z kawałków barwnych tkanin uzupełniając je innymi tworzywami. Będziemy ciąć, drzeć, kleić i zszywać. Temat oczywiście morski.

NIE MAM CO NA SIEBIE WŁOŻYĆ! - 14 LIPCA

Dziewczyny nie martwcie się! Zaradzimy temu odwiecznemu dylematowi. Chłopcy także znajdą coś dla siebie. Użyjemy farb i kredek do tkanin, stempli i szablonów, aby każdy miał własną niepowtarzalną, letnią koszulkę.

KORONA Z KORONKI I NIE TYLKO - 21 LIPCA

Czasem i w wakacje pada deszcz. Dlatego zaopatrzymy się w przedmioty niezbędne do przegnania nudy. Będziemy tworzyć niepowtarzalne korony z koronki oraz bajecznie kolorowe, papierowe pióropusze.

„WODNY ŚWIAT, CZYLI RYBA PUSZCZAJĄCA BĄBELKI” - 28 LIPCA

Tysiące pięknych stworzeń zamieszkuje morskie przestworza: skalar, papugoryba, błazenek… Niektóre ryby mają niezwykłe kształty, oszałamiające kolory. Czy wiesz już jak oddychają ryby pod wodą, jak pływają? Rzeźbimy w glinie ryby puszczające bąbelki, budujemy dla nich morskie akwarium.

„PLAŻA PEŁNA PRZYGÓD” - 4 SIERPNIA

Morze, wysokie fale rozlewające się na złocistej plaży… Tu naprawdę może się wydarzyć wiele ciekawych przygód. Wystawa malarstwa wybitnego polskiego marynisty, przedstawienia licznych widoków morza, piaszczystych plaż. nadmorskiej roślinności są punktem wyjścia do działań plastycznych. Spotykamy się na wystawie i wykonujemy własne, przestrzenne prace.

 „WAZA JAKIEJ NIE ZNALI GRECY” - 11 SIERPNIA

Poznaj Grecję jej bogatą kulturę oraz sztukę! Już starożytni Grecy kochali piękno, otaczali się też cudnymi przedmiotami. Wspólnie zaprojektujemy własną, wazę. Wazę pełną przygód i niezwykłych historii. Wazę jakiej nie znali Grecy!

KRAM Z MAKRAMĄ - 18 SIERPNIA

Stworzymy nietypowy naszyjnik na wakacyjne spacery. Dziewczynki się cieszą! Chłopcy niech się nie martwią, będzie to niezwykły prezent dla mamy lub siostry. Z barwnych sznurków oraz koralików, plącząc specjalne węzły wyczarujemy niesamowitą ozdobę.

„LATO, ZOSTAŃ DŁUŻEJ, CZYLI WAKACYJNE ARCHIWUM” - 25 SIERPNIA

Archiwum i archiwizacja, gromadzenie, zbiór to tylko z pozoru trudne pojęcia. Przez chwilę znajdziemy się w tym tajemniczym świecie: królestwie liter, starych druków, map, książek i stworzymy własne wakacyjne archiwum. Przed nami pomysłowe zabawy. Uwolnimy naszą fantazję i nieskrępowaną wyobraźnię, zbudujemy instalację i wykonamy wielkoformatową pracę.

Co, gdzie, kiedy?!

- Spotkania odbywają się w każdy czwartek, w godz. od 11:00 do 13:00.

- Prosimy o wcześniejszą rezerwację zajęć

- Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne lub grupowe /grupy do 20 osób/

- Zapraszamy dzieci i ich opiekunów

- Zajęcia są płatne:

5.00 zł od dziecka

- Zgłoszenia i rezerwacja: tel. 16 632 18 02

Serdecznie zapraszamy!