MIKOŁAJ KOPERNIK - program

„MIKOŁAJ KOPERNIK. OPOWIEŚĆ O ŻYCIU I DZIELE” 
program do wystawy czasowej
 
Wystawa prezentuje postać Mikołaja Kopernika w nowoczesny, atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii. 
Dodatkowym walorem wystawy są specjalne punkty aktywizujące, dające możliwość muzealnym gościom, w tym dzieciom i młodzieży lepszego poznania i zrozumienia wybitnej i wszechstronnej postaci Mikołaja Kopernika. W obrębie ekspozycji pojawiają się elementy multimedialne (filmy, animacje komputerowe) mające za zadanie w atrakcyjny i dostępny sposób wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. 
Wystawie towarzyszą liczne stanowiska interaktywne pozwalające prowadzić lekcje i warsztaty edukacyjne przy wystawie. Obejmują one tematykę życia mieszczan w późnośredniowiecznym mieście, pisanie w średniowiecznym skryptorium, przygotowywanie mikstur leków zapobiegających różnym dolegliwościom diagnozowanym przez Kopernika, wybijanie monet będących w obiegu w czasach Kopernika oraz wiele quizów ogniskujących się wokół postaci Mikołaja Kopernika.
Punktem kulminacyjnym ekspozycji jest „przeniesienie” zwiedzającego w symboliczną przestrzeń uniwersum: spojrzenie na (ruchomy) układ heliocentryczny z wyjątkowej perspektywy. 
Wystawa czynna będzie w terminie od 10.02. do 30.04.2019r. 
 
Zapraszamy!

Scenariusz przykładowej lekcji przy wystawie.docx