Najlepsze Dyplomy ASP 2013

Od 10 października do 10 listopada 2013 roku w sali wystawowej w gmachu głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie prezentowane jest malarstwo najmłodszego pokolenia współczesnych malarzy polskich.

Jest to kolejna po Gdańsku i Warszawie prezentacja laureatów konkursu 5. Ogólnopolskiej Wystawy Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2013. Na lubaczowskiej ekspozycji można podziwiać prace trójki głównych laureatów, który zostali wyłonieni z 34 tegorocznych dyplomantów, reprezentujących wszystkie polskie uczelnie artystyczne.

Patrycja Sprada z ASP w Łodzi otrzymała Nagrodę Rektorów za cykl prac malarskich „Krzesło – siedem określeń przedmiotu” (promotor: dr hab. Aleksandra Gieraga, prof. ASP).

Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano Danielowi Cybulskiemu z ASP w Gdańsku za pracę malarską „Autoreferencja” (promotor: prof. Jerzy Ostrogórski).

Wyróżnienie honorowe przypadło z kolei Pawłowi Słocie z ASP w Krakowie za zestaw prac: „Przestrzenie ujawnione” (promotor: prof. Leszek Misiak).

Wystawa jest efektem współpracy Muzeum Kresów w Lubaczowie z prof. Apoloniuszem Węgłowskim dyrektorem warszawskiej Galerii Test, laureatem i jurorem Ogólnopolskiego Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie.