Faktura czasu

Wystawa „Faktura czasu” autorstwa Leszka Mądzika, profesora KUL i założyciela sceny plastycznej KUL prezentuje plakaty i fotografie artysty, inspirowane czasem związanym z własnymi przeżyciami. Duża cześć prezentowanych prac to plakaty do spektakli realizowanych przez autora.

Profesor Leszek Mądzik

W 1969 r. założył scenę plastyczną KUL, gdzie zrealizował 19 autorskich spektakli.  Swój teatr prezentował na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach i spotkaniach teatralnych. Za swoją działalność artystyczną uzyskał wiele nagród i wyróżnień.  W 1986 r. założył Galerię Sztuki Sceny Plastycznej KUL, w ramach której zaprezentowanych zostało wiele wystaw współczesnych polskich twórców. Jest autorem wielu scenografii teatralnych dla teatrów w Polsce i poza granicami kraju. Jest profesorem w Katedrze Komunikacji Wizualnej KUL oraz w Katedrze Scenografii Teatralnej

i Operowej na wydziale scenografii ASP w Warszawie. Prowadził zajęcia ze studentami Szkół Artystycznych w Helsinkach, Berlinie, Amsterdamie, Waszyngtonie, San Francisco, Sao Paulo, Bonn, Hamburgu, Lyonie, Pradze, Buffalo, Rennes, Dublinie, Baku, Tbilisi, Teheranie. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Gloria Artis”, Krzyżem Zasługi Pro Ecclesia et Pontifice.

Wystawa czynna będzie do końca sierpnia 2015 r.