2020 – Wystawa

Wernisaż X jubileuszowej edycji Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020 za nami! Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom, którzy spotkali się z nami w niedzielne przedpołudnie, 11 października 2020 r., a szczególnie artystom, członkom jury i partnerom, bez których organizacja Triennale nie byłaby możliwa. Dziękujemy tym bardziej, że tegoroczna organizacja konkursu, jak i samej wystawy, była naznaczona pandemią koronawirusa.

Gratulujemy laureatom! Swoją obecnością zaszczycili nas:

– dr Dobiesław Gała z Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – laureat Grand Prix, które ufundował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński ;

– Piotr Żaczek z Warszawy – zdobywca I nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla – nagrodę wręczyła Anna Huk, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego;

– dr Olga Ząbroń z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – zdobywczyni II nagrody, ufundowanej przez Starostę Lubaczowskiego Zenona Swatka;

– Emilia Pitucha i Robert Olszowski, którym jury przyznało wyróżnienia, ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poprzez transmisję internetową łączył się z nami Andrzej Jan Bator z Łodzi, który otrzymał III nagrodę, ufundowaną przez Burmistrza Miasta Lubaczowa Krzysztofa Szpyta.

W trakcie wernisażu nie zabrakło wspomnień o tym jak wyglądały początki kolekcji polskiego rysunku współczesnego w Lubaczowie i jak przebiegały pierwsze edycje Triennale. Dziękujemy za nie dr Urszuli Olbromskiej, członkini jury I edycji Triennale, wieloletniemu kustoszowi w Dziale Artystycznym naszego Muzeum, oraz Januszowi Szpytowi, członkowi jury pierwszych czterech edycji Triennale w Lubaczowie.

Wystawę, której kuratorem, już po raz dziesiąty, został Stanisław Piotr Makara, historyk sztuki i wieloletni dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, można oglądać w Galerii Oficyna do 31 grudnia 2022 r.

Zadanie „Jubileuszowa – X edycja Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2020” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zaproszenie na wystawę (Dobiesław Gała i Piotr Zubowski) >>>

Zaproszenie na wystawę (Dr Urszula Olbromska i Piotr Zubowski) >>>

Relacja z otwarcia wystawy TVP3 Rzeszów >>>

Relacja z otwarcia wystawy Katolickie Radio Zamość >>>

Relacja z otwarcia wystawy Polskie Radio Lublin >>>

Relacja z wystawy Polskie Radio Rzeszów >>>

Oprowadzanie po wystawie Barbary Kubrak, starszego kustosza w Dziale Edukacji >>>

X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020 w Galerii TEST w Warszawie >>>

Katalog X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020 >>>

Fot.: Tomasz Mielnik, lubaczow360.pl

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój