Aktualności

W czwartek, 25 lipca, o godz. 19.00 organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2024 zapraszają do Cerkwi pw. Św. Paraskewy w Radrużu na wyjątkowy koncert „Między wschodem, a zachodem. Muzyczne krajobrazy sztuki sakralnej”. Wystąpi oktet wokalny „Fonosfera”. Wstęp wolny.

Muzeum Kresów w Lubaczowie, Województwo Podkarpackie oraz Gmina Lubaczów serdecznie zapraszają na seminarium pt. „1944. W 80. rocznicę «uciekinierki» ludności polskiej przed terrorem OUN-UPA” połączone z obchodami uroczystości związanych z Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Seminarium odbywa się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2024.

Kolejny raz w ramach obchodów „Dni Lubaczowa” ukazał się magazyn kulturalny ,,Lubaczów 2024” czyli znana i lubiana Jednodniówka.  Jak co roku w wydanie tej publikacji zaangażował się Urząd Miejski w Lubaczowie i Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej. To ilustrowane czasopismo jest swoistym kalendarium, które skłania czytelników do wspomnień i refleksji nad wydarzeniami minionego roku.

Szukasz pomysłu na wakacje w mieście? Chcesz zapewnić dziecku atrakcje i ciekawe formy spędzania wolnego czasu? „Wakacje w muzeum” to połączenie edukacji i zabawy w gronie rówieśników, to także wyjątkowa okazja do rozwijania umiejętności plastycznych , kreatywności czy wyobraźni. Jak co roku serdecznie zapraszamy dzieci na zajęcia z cyklu „Wakacje w Muzeum”. W programie liczne aktywności: zwiedzanie Muzeum, Zespołu Zamkowo - Parkowego, „Galerii Oficyna”, spacery przyrodnicze, edukacyjne i zajęcia plastyczne. W otoczeniu niezwykłych zabytków i pięknej przyrody będziemy tworzyć i odkrywać tajemnice sztuki oraz świetnie się bawić.

Dobiegły końca prace konserwatorskie przy chodniku (kilimie) ze znakami kół naukowych i związków studenckich Politechniki Lwowskiej, który powstał najpewniej w 1937 r. Renowacja została zrealizowana dzięki dofinasowaniu Fundacji Most the Most, w ramach kampanii “Mocarze Sztuki”, oraz dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Lubaczowskiego i Województwa Podkarpackiego.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content