Aktualności

Serdecznie zapraszamy do Zespołu Cerkiewnego w Radrużu na spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, dziennikarzem, korespondentem wojennym, pisarzem i podróżnikiem, wokół filmu "Wymazać naród" ("Erase the Nation") oraz książki "Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej". Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 r., o godz. 18.00.

Drodzy Przyjaciele Naszego Muzeum! Prosimy Was o wsparcie w konkursie "Nasz zabytek" organizowanym przez Fundację Most the Most. W obecnej edycji każdy może zgłosić dowolny zabytek z terenu województw podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. My prosimy Was o zgłoszenie zagrody z Wólki Horynieckiej, która w 2021 r. została przeniesiona do Zespołu Cerkiewnego w Nowym Bruśnie. Po odtworzeniu chcielibyśmy stworzyć w niej zagrodę kamieniarską, która służyć będzie celom edukacyjnym. Zwycięskie pomysły zostaną nagrodzone kwotą 1 000 000,00 zł z przeznaczeniem na prace konserwatorskie.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Fundacja Most the Most zakończyła I etap I edycji kampanii „Mocarze Sztuki”. Polegał on na wyborze, na podstawie rekomendacji ekspertów i decyzji Komisji Konkursowej, dziesięciu muzealiów, które należy poddać konserwacji i udostępnić zwiedzającym. Wśród zakwalifikowanych do II etapu eksponatów znalazły się dwa obiekty z naszej kolekcji! Są to kilim ze znakami kół naukowych i związków studenckich Politechniki Lwowskiej oraz dwie jaworowsko-lubaczowskie skrzynie wianne. Aby nasze muzealia zostały poddane konserwacji potrzebujemy Waszych głosów!

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój