Image Alt

Zespół Zamkowo-Parkowy w Lubaczowie

Zespół Zamkowo-Parkowy w Lubaczowie

Zwiedzanie

Zielone centrum Lubaczowa, skrywające najstarsze ślady grodu nad Sołotwą i Lubaczówką oraz dawną, drewnianą i murowaną zabudowę małomiasteczkową.

Informacje

Zespół Zamkowo-Parkowy jest integralną częścią Muzeum Kresów w Lubaczowie. W całości objęty jest ochroną konserwatorską.

Park służy rekreacji i wypoczynkowi. W jego przestrzeni odbywają się także wydarzenia kulturalne oraz działania edukacyjne służące popularyzacji historii regionu oraz Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego poza formami przyrody żywej i infrastrukturą parkową (ławki, kosze na śmieci, altany, mostki, pomost), znajduje się Galeria Oficyna, obiekty gospodarcze oraz zabudowa drewniana i murowana tworząca powstający Park Etnograficzny „Przygródek. Wspólnota Kultur”, a także relikty Wzgórza Zamkowego. Wszystkie te elementy są częścią Muzeum.

Rekreacji, do której serdecznie zachęcamy, służą plac zabaw i siłownia na wolnym powietrzu.

W Zespole Zamkowo-Parkowym obowiązuje ruch pieszy. Podczas odwiedzin prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu w pobliżu otworów po dawnych piwnicach na Wzgórzu, przy kanałach wodnych i stawach wokół Wzgórza i całego Parku, a także w okresie zimowym z uwagi na śliską nawierzchnię alejek i podejścia na Wzgórze.

Szczegółowe informacje na temat korzystania z Zespołu Zamkowo-Parkowego znajdują się w poniższym regulaminie.

Zapraszamy do odwiedzin!

Godziny otwarcia

Zespół Zamkowo-Parkowy czynny jest codziennie w godz.: 7.30 – 21.30

Dodatkowe informacje na temat korzystania z Zespołu Zamkowo-Parkowego można uzyskać w siedzibie głównej Muzeum Kresów w Lubaczowie:
ul. Jana III Sobieskiego 4, Lubaczów
tel.: +48 16 632 18 02
email: biuro[at]muzeumkresow.eu

Poznaj Zespół Zamkowo-Parkowy w Lubaczowie
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content