Działania kulturalne

Tkanina w stylu etno – tradycje pogranicza polsko-ukraińskiego

„Tkanina w stylu etno. Tradycje pogranicza polsko-ukraińskiego” to projekt, którego celem jest poznanie w teorii i praktyce tradycyjnych technik tkackich, dekoracji ludowych tkanin – haftów, koronek występujących na poduszkach, makatkach, ze szczególnym uwzględnieniem odświętnego, uroczystego stroju ludowego, jego estetyki, kanonu […]

Wystawa pt. „Skarby kresowej świątyni – dziedzictwo kościoła św. Marii Magdaleny we Lwowie na ziemi lubaczowskiej”

Ideą wystawy “Skarby kresowej świątyni – dziedzictwo kościoła św. Marii Magdaleny we Lwowie na ziemi lubaczowskiej” była prezentacja – po raz pierwszy w takiej formie – ocalonego na terenie ziemi lubaczowskiej dziedzictwa sztuki i kultury jednej z najbardziej znanych świątyń lwowskich – kościoła pw. św. Marii Magdaleny.

Na pomoc! Sobieski zwycięża Tatarów – gra i działania edukacyjne w 350. rocznicę wyprawy na czambuły

Projekt poświęcono wydarzeniom, które miały miejsce w 1672 r., i których okrągłą 350 rocznicę obchodzono w 2022 r. Dotyczył jednego z najważniejszych epizodów wojny Rzeczypospolitej z Imperium Osmańskim, czyli tzw. wyprawy Jana Sobieskiego na czambuły tatarskie. Była to niezwykle brawurowa i skuteczna operacja wojskowa, która uratowała wiele miejscowości zamieszkiwanych przez ludność polską i ruską przed Tatarami. W ciągu kilku dni hetman Sobieski stoczył szereg bitew w okolicach Lubaczowa – miasta, w którym znajduje się nasze muzeum.

Zrealizowane projekty

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój