maj 11 2022 - maj 11 2022

Rysunek żurnalowy. Anita Żmurko-Sieradzka

Na ekspozycji pojawiły się projekty do kolekcji z lat 2014-2016: „Idée fixe”, „By świat nie stracił mocy kuszenia”, „Blue”, „Królowa Wiktoria w domu i ogrodzie”, kolekcji inspirowanej barokowymi ogrodami i twórczością André Le Nôtre, latami 20. i 30. XX w., w tym motywami Art Déco oraz francuskimi cukierniami.

Anita Żmurko-Sieradzka artystka niepokorna, powiedzenie o niej ekscentryczna jest niewystarczające. Urodziła się, mieszka i pracuje w Lubaczowie. Ukończyła studia malarskie na UMCS w Lublinie, ale niezaspokojony głód poszukiwań i tworzenia doprowadził ją na podyplomowe studia Projektowanie Ubioru na ASP w Łodzi oraz do Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej dyplomowa kolekcja „Idee fixe” została wyróżniona przez Viva Moda.

W jej konceptualnych projektach ubrania przestają być tylko okryciem, stają się zjawiskiem, ekspresją osobowości, azylem. Artystka stale tworzy, szuka nowych rozwiązań i możliwości dla swoich nieoczywistych idei. Wystawia, a także realizuje pomysł wykreowania marki ubraniowej „Żmurko” dla buntowniczych nonkonformistów.

Nazwa wystawy
  • Rysunek żurnalowy. Anita Żmurko-Sieradzka

Miejsce prezentowania
  • Siedziba główna Muzeum Kresów w Lubaczowie

Czas trwania
  • 19 maja – 15 sierpnia 2019 r.

Opieka kuratorska
  • Katarzyna Warmińska-Mazurek

Zaproszenie na wystawę >>>

Relacja z otwarcia wystawy Katolickie Radio Zamość >>>

 

 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content