Muzeum Kresów w Lubaczowie

2226 fotografii w Archiwum Fariona. Zakończyliśmy digitalizację i podsumowaliśmy efekty projektu

4000 przejechanych kilometrów.

2226 fotografii.

24 plakaty.

6 warsztatów.

8 ludzi.

2 wystawy krajowe i zagraniczne.

2 nagrody krajowe i międzynarodowe.

2 wiersze.

2 spotkania promocyjne.

1 strona internetowa.

1 album.

Tak przedstawiają się Liczby Fariona zamykające projekt „Portrety dawnego Roztocza. Digitalizacja negatywów z zakładu fotograficznego Bolesława Fariona w Lubaczowie – etap II”, który uzyskał dofinansowanie w ramach programu „Kultura cyfrowa” od Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także od Województwo Podkarpackie i Powiat Lubaczowski, w prezentacji przygotowanej przez Tomasza Stelmaskiego na spotkanie w siedzibie Muzeum Kresów w Lubaczowie. Do tych liczb należałoby jeszcze dodać publiczność, czytelników i gości odwiedzający stronę www.archiwumfariona.pl. , a także pracowników Muzeum i Zespołu Cerkiewnego w Radrużu, którzy pośrednio i bezpośrednio uczestniczyli w tym projekcie.

W niedzielę 17 listopada 2024 r. zespół w składzie Tomasz Stelmaski, Małgorzata Cichocka-Stelmaska, Marcin Nalepa, Baltazar Fajto i Robert Gmiterek dokonał otwarcia uzupełnionej i udoskonalonej strony internetowej Archiwum Bolesława Fariona.

W ten sposób Archiwum Fariona formalnie stało się zbiorem skończonym, jednak możliwości jakie otwierają się przed nim wydają się nieskończone i są ograniczone jedynie wyobraźnią i siłą sprawczą opiekunów archiwum, […] Nic więcej w obecnym czasie nie możemy dodać. Wszystko już zostało dodane.

– przeczytamy na stronie Archiwum, do której zapraszamy.

Robert Gmiterek

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content