Muzeum Kresów w Lubaczowie

„Dziedzictwo i rozwój”. Zapraszamy na konferencję Związku Powiatów Polskich do Muzeum Niepodległości w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Dziedzictwo i Rozwój – Stała Konferencja Muzeów i Samorządu Terytorialnego”, która odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie (Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów, al. Solidarności, Warszawa). Wydarzenie organizowane jest przez Związek Powiatów Polskich przy współpracy z Muzeum Niepodległości oraz Fundacją Kolegium Wigierskie.

Podczas konferencji zostaną poruszone interesujące tematy, takie jak wyzwania i perspektywy współczesnych muzeów i instytucji kultury, ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego, a także rola dziedzictwa w kreowaniu tożsamości lokalnej i regionu.

Wydarzenie jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat działań w zakresie ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego. Zaproszeni goście to przedstawiciele samorządów, instytucji kultury, muzeów oraz eksperci z różnych dziedzin.

Podczas spotkania podniesiona zostanie następująca tematyka:

  • Muzeum samorządu powiatowego – ograniczenia rozwoju. Doświadczenia Muzeum Kresów w Lubaczowie – Piotr Zubowski, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie,
  • Muzeum w przestrzeni dziedzictwa powiatu. Jak koncepcję programową „muzeum w przestrzeni” zastosować do rozwoju muzeum samorządu powiatowego – Waldemar Rataj i Michał Kępski, Fundacja Kolegium Wigierskie; • Wstępna koncepcja funkcjonowania przy Związku Powiatów Polskich komisji „Dziedzictwo i Rozwój” – Rudolf Borusiewicz, dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich.
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content