Muzeum Kresów w Lubaczowie

Europejskie Dni Archeologii w Muzeum Kresów w Lubaczowie

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia w ramach Europejskich Dni Archeologii, które w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbędą się piątek, 14 czerwca, oraz w niedzielę, 16 czerwca 2024 r. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Wydarzenia mają charakter otwarty i są bezpłatne.

Program przedstawia się następująco:

PRADZIEJE I WCZESNE ŚREDNIOWIECZE ZIEMI LUBACZOWSKIEJ – wykład

Siedziba główna Muzeum, 14 czerwca (piątek), godz. 17.00-18.30.

W trakcie wykładu Grzegorz Dąbrowski przybliży archeologię ziemi lubaczowskiej. Zaprezentowane zostaną archiwalne i najnowsze badania archeologiczne oraz nowe opracowania materiałów z badań.

NAJSTARSZY LUBACZÓW – spacer edukacyjny

Spacer po Zespole Zamkowo-Parkowym w Lubaczowie z Grzegorzem Dąbrowskim, połączony z wykładem dotyczącym historii lubaczowskiego założenia obronnego oraz prezentacją, gdzie znajdowały się poszczególne elementy grodu, zamku i pałacu. W przypadku deszczu spotkanie zostanie przeniesione do czytelni w siedzibie głównej Muzeum Kresów w Lubaczowie.


Europejskie Dni Archeologii (#EDA) to inicjatywa realizowana w Polsce od 2019 roku, która została zainicjowana w roku 2010 jako wydarzenie francuskie, przez Narodowy Instytut Archeologicznych Badań Ratowniczych (Inrap).

Europejskie Dni Archeologii to wydarzenia, wystawy, sesje naukowe oraz pikniki prezentujące bogactwo dziedzictwa archeologicznego. Ich uczestnicy mają doskonałą okazję do skorzystania z licznych atrakcji, a także wzięcia udziału w żywej lekcji historii. To szereg działań promujących i przedstawiających zabytki archeologiczne, a także forma poznawania historii, poprzez aktywny udział w wydarzeniach organizowanych przez instytucje kultury. To możliwość bezpośredniego kontaktu z zabytkami sprzed tysięcy lat.

Europejskie Dni Archeologii co roku odbywają się w czerwcu i są adresowane do bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców: od rodzin z dziećmi, poprzez młodzież szkolną, studencką i osoby dorosłe, po pasjonatów oraz specjalistów z dziedziny archeologii.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content