Muzeum Kresów w Lubaczowie

Jubileuszowa XI edycja Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2023, połączona z obchodami 30-lecia konkursu

Przyszły rok okraszony jest niezwykle prestiżowym wydarzeniem jakim jest Jubileuszowa XI edycja Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2023, połączona z obchodami 30-lecia konkursu. Wydarzenie organizowane jest przez Muzeum Kresów w Lubaczowie nieprzerwanie od 1993 roku.

Dziesięć edycji i blisko trzy dekady ogólnopolskiego konkursu rysunku współczesnego świadczy o wyjątkowej popularności wydarzenia wśród artystów profesjonalnych z całej Polski.

Celem Konkursu jest prezentacja realizacji rysunkowych, dzięki którym możliwe jest opisania obecnego stanu poszukiwań i zjawisk artystycznych w dziedzinie polskiego rysunku współczesnego. Główne założenie konkursu kładzie nacisk na tradycyjne i dość rygorystyczne pojmowanie rysunku, jako autonomicznej i niezależnej dziedziny sztuki.

Maksymalnie trzy prace rysunkowe powstałe w latach 2020-2023, wykonane w dowolnej technice rysunkowej, na papierze, bez oprawy, będące własnością autora, można nadsyłać do 31 maja 2023 r. na adres Muzeum Kresów w Lubaczowie.  Maksymalny format prac nie może przekroczyć wymiaru 100 cm x 70 cm.

Nadesłane prace oceniać będzie profesjonalne jury, specjaliści w zakresie sztuki współczesnej, w tym przede wszystkim rysunku, które po przeprowadzeniu obrad wyłoni laureatów konkursu oraz uczestników wystawy pokonkursowej.

Głównej nagrodzie Gran Prix będzie towarzyszyć wyróżnienie w postaci indywidualnej wystawy, podczas kolejnej edycji Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego – Lubaczów 2026.

Wernisaż Jubileuszowej XI edycji Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2023, połączony z obchodami 30-lecia konkursu oraz towarzyszące mu uroczyste wręczenie nagród, odbędzie się w Galerii Oficyna w Zespole Zamkowo-Parkowym przy Muzeum Kresów w Lubaczowie na przełomie września i października 2023 r. Muzeum Kresów w Lubaczowie przygotowuje się do prezentacji wystawy pokonkursowej również w innych instytucjach w Polsce i za granicą w ramach promocji polskiego rysunku współczesnego. Ekspozycji towarzyszył będzie katalog z reprodukcjami wszystkich nagrodzonych i zakwalifikowanych do wystawy prac.

Wszelkie informacje na temat konkursu można znaleźć tutaj >>>

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój