Muzeum Kresów w Lubaczowie

„Obdarz nas pokojem” – koncert muzyki sakralneJ w Radrużu w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki sakralnej pt. „Obdarz nas pokojem” w Zespole Cerkiewnym w Radrużu, który odbędzie się w ramach inauguracji Festiwalu Dziedzictwa Kresów w piątek, 29 lipca 2022 r. o godz. 19.00. Naszej publiczności zaprezentuje się Marta Boberska, solistka Polskiej Opery Królewskiej, i Kwartet „Insano”.

Marta Boberska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1994–2017 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Na deskach tego teatru wykonała ponad 40 partii solowych oraz wiele partii oratoryjnych. Współpracowała także m.in. z Operą Narodową, Narodową Operą Łotewską w Rydze, Opera Nova w Bydgoszczy, czy Operą Krakowską. Prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w repertuarze kameralnym i oratoryjno-kantatowym. Współpracuje z wieloma zespołami i wykonawcami muzyki dawnej. Występuje w teatrach i salach koncertowych w kraju i zagranicą, brała udział w wielu festiwalach, a w swoim dorobku ma wiele nagrań płytowych. Od 2017 roku jest solistką Polskiej Opery Królewskiej.

Kwartet Insano tworzą:

Magdalena Artman-Zalewska
Muzyka nazywa nienazwane. Wyzwala. Komunikuje. Łączy. Skrzypce tworzą muzykę. To moja miłość od pierwszego wejrzenia. Dziś gram i uczę. Zarażam skrzypcami na odległość. Serce oddałam metodzie Suzuki. Insano i AKOLADA to moje muzyczne miejsca na ziemi.

Millenna Kamińska
Skrzypaczka, nauczycielka, podwładna swojego kota Mike’a. Od ponad 17 lat uczę młodych skrzypków w szkołach warszawskich i podwarszawskich. Poza kwartetem INSANO współpracuję z Orkiestrą SINFONIA VIVA, a także jestem producentem międzynarodowych festiwali i konkursów muzycznych m.in. Warszawska Jesień, Ogrody Muzyczne, Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego. Na Playstation najbardziej lubię Wiedźmina.

Maciej Łukaszuk
Współpracuję z różnymi zespołami wykonującymi muzykę dawną, m.in. Holland Baroque, Arte dei Suonatori, Wrocławską Orkiestrą Barokową, Capellą Regią Poloną, choć mój repertuar obejmuje również utwory późniejsze, od klasycyzmu do muzyki rozrywkowej. Najbardziej lubię grać z kwartetem INSANO. Jestem technologicznym maniakiem, więc nuty mam w tablecie, a za kawę płacę zegarkiem.

Przemysław Ćwiek
Altowiolista – poza kwartetem INSANO współpracuję z Orkiestrą SINFONIA VIVA i Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie obecnie gram w “Aidzie”.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem Festiwalu Dziedzictwa Kresów, który można znaleźć tutaj

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój