Muzeum Kresów w Lubaczowie

Z Janem Kucą na Jarosławskie Zasanie – zapraszamy na spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Janem Kucą wokół jego najnowszej książki pt. „Opowieści jarosławskiego Zasania”, część V. Spotkanie odbędzie się w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu w niedzielę, 15 maja 2020 r., o godz. 18.00.

„Opowieści jarosławskiego Zasania” to kolejna już część książek, w której Jan Kuca, historyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mołodyczu, wybitny historyk regionalista, gorący miłośnik ziemi jarosławskiej i znakomity narrator, przybliża historię jarosławskiego Zasania. Czyni to za pośrednictwem zarejestrowanych opowieści swoich bohaterów, zebranych fotografii i dokumentów podczas licznych objazdów po regionie.

W kolejnym tomie znalazły się opowieści bliskie mieszkańcom Oleszyc: Mieczysława Piotrowskiego („Moje Oleszyce”), Edwarda Wójcika („Pomagałem organizować Nadleśnictwo”), Mieczysława Pokrywki („W sieniawskich lasach”) i Jacka Hołuba („Nadleśnictwo Oleszyce z perspektywy dwóch kółek”).

Dla mieszkańców ziemi horynieckiej szczególnie ważne będą wspomnienia z okresu II wojny światowej przywołane przez Piotra Urbana („Mieszkaliśmy w Morawsku”) i Zygmunta Stelmacha („Wysiedliśmy na stacji Rogoźno”), którzy zmuszeni zostali, wraz ze swoimi rodzinami, do ucieczki za San.

Spotkanie poprowadzi Ryszard Urban, przewodnik w Zespole Cerkiewnym w Radrużu. W trakcie spotkania możliwość zakupienia książki wraz z autografem autora.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój