Muzeum Kresów w Lubaczowie

Koncert Kolęd w Wykonaniu Chóru Angelus w Zespole Cerkiewnym w Radrużu

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Angelus. Diakonii muzycznej w parafii franciszkanów w Horyńcu-Zdroju, który odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2021 r., o godz. 16.00 w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu.

Chór ,,Angelus” istnieje w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Horyńcu-Zdroju od 15 października 2014 r. po to, by służyć śpiewem, głównie podczas liturgii Mszy Świętej. Chór śpiewa też podczas różnych nabożeństw, np. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie, podczas Drogi Krzyżowej, modlitwy uwielbienia, nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca w sanktuarium w Nowinach Horynieckich. Chór wykonuje pieśni tradycyjne oraz wprowadza sporo nowości, korzystając z bogactwa polskich i zagranicznych twórców muzyki liturgicznej. Członkinie chóru komponują też utwory na potrzeby Parafii.

Chór stara się służyć śpiewem tak, aby przez treść tekstów i harmonię melodii wykonywanych pieśni przybliżać ludzi do Boga. Wielką radością jest dla niego możliwość towarzyszenia przy chrztach, bierzmowaniu czy na ślubach. Szczytem całego roku w wytężonej i radosnej pracy jest czas Triduum Paschalnego, podczas którego chór animuje śpiew w sercu parafii – kościele parafialnym. Opiekunem duchowym chóru jest Proboszcz, o. Waldemar Czerwonka.

Wspólnym śpiewaniem kolęd uczcijmy wyjątkowy i mijający już czas Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy! W związku z sytuacją epidemiczną prosimy o zastosowanie się do aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content