Muzeum Kresów w Lubaczowie

Zespół Cerkiewny w Radrużu z certyfikatem Turystycznej Marki Roztocze

W czwartek, 29 czerwca 2023 r., w siedzibie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej łącznie 82 podmioty otrzymało certyfikaty Turystycznej Marki Roztocza. Wśród nich Zespół Cerkiewny w Radrużu. W imieniu naszego Muzeum certyfikat odebrał przewodnik Ryszard Urban.

Poza Zespołem Cerkiewnym w Radrużu w naszym regionie certyfikaty otrzymały: Festiwal Turystyki Rowerowej Roztocze bez Granic, Karczma „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej, Leśna Chata w Kowalówce, Cztery Stawy Kuchnia Natura Relaks w Rudzie Różanieckiej, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Hucie Różanieckiej, Chutor Gorajec w Gorajcu, Wiśniowa Górka w Świdnicy, Dzikowisko w Nowinach Horynieckich, Cztery Stawy Glamp w Rudzie Różanieckiej, ToTu Roztocze w Hucie Różanieckiej, Ekoszlak – poznawczy szlak dziecięcy w Gorajcu, Kompleks Basenowy „Wodny Świat” w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju, Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w Narolu, Schrony Linii Mołotowa, Pałac Łosiów w Narolu oraz Rollrent – wypożyczalnia rowerów, hulajnóg, motocykli elektrycznych.

Projekt budowania Turystycznej Marki Roztocze został zapoczątkowany w 2020 r. i stał się kluczowym działaniem wzmacniającym turystyczny potencjał Roztocza na całym jego obszarze, zarówno w województwie lubelskim jak i podkarpackim. W ramach tego działania LROT zaprosiła do współpracy obiekty noclegowe, agroturystyki, atrakcje turystyczne, obiekty gastronomiczne, a w roku bieżącym również wydarzenia, które przyczyniają się do promocji walorów Roztocza.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna stale promuje certyfikowane podmioty, skupiając się na wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komunikacji, takich jak Facebook (Roztocze Travel) czy Instagram (roztocze_travel), aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Dodatkowo strona internetowa www.roztoczetravel.pl pełni rolę informacyjną w promocji Marki Roztocze. Turyści znajdą na niej informacje o certyfikowanych miejscach i wydarzeniach na terenie Roztocza. Poprzez organizację wspólnych wydarzeń czy kampanii promocyjnych LROT chce dążyć do zwiększenia świadomości o miejscach i wydarzeniach Marki Roztocze tak, by były one rozpoznawalne i doceniane przez szerokie grono turystów. Pracownicy LROT kilkakrotnie odwiedzali Zespół Cerkiewny w Radrużu.

Cieszy nas, że doceniono wartości architektoniczne, historyczne, kulturowe, religijne, społeczne i krajobrazowe Zespołu Cerkiewnego w Radrużu. W uzasadnieniu przyznania certyfikatu podkreślono naszą zróżnicowaną działalność (wystawy, koncerty, spotkania autorskie, warsztaty itp.), całoroczny dostęp dla zwiedzających oraz wysoki poziom obsługi ruchu turystycznego. Certyfikat to świetna promocja Radruża, dowód uznania naszą pracę, ale też motywacja do kolejnych wyzwań dla wzmacniania i ciągłego budowania Marki Turystycznej Roztocze.

Fot. Powiat Lubaczowski

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content