| muzeum | kontakt | kadra | zaplanuj wizytę

Premierowe spotkanie wokół książki Roberta Gmiterka „Na Roztoczu – przewodnik metaforyczny”

Serdecznie zapraszamy na premierowe spotkanie wokół najnowszej książki Roberta Gmiterka, które odbędzie się w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu w piątek, 15 października 2021 r., o godz. 17.00

Wernisaż wystawy Agnieszki Ciury "Skrojone przeszłością"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy autorstwa Agnieszki Ciury pt. "Skrojone przeszłością. Wystawa malarstwa i ludowej makatki inspirowana kulturą i modą XIX-wieczną", który odbędzie się w niedzielę, 17 października 2021 r. o godz. 11 w siedzibie głównej Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Prace techniczne

Szanowni Państwo,
w związku z pracami technicznymi realizowanymi na III kondygnacji siedziby głównej Muzeum, w dniach 5–10 października 2021 r., część ekspozycji stałej („Portret reprezentacyjny i epitafijny”, „Dziedzictwo Kresów”) jest niedostępna dla zwiedzających.
W związku z utrudnieniami, za które najmocniej przepraszamy, wszystkim zwiedzającym przysługują bilety bezpłatne.
Jednocześnie informujemy, że wskazany wyżej termin może ulec wydłużeniu.

Lubaczów w drodze do niepodległości – zapraszamy na konferencję naukową

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową pt. „Lubaczów w drodze do Niepodległości”, poświęconą roli lokalnych bohaterów w procesie odzyskiwania przez Polskę Niepodległości, w tym postaci gen. Stanisława Dąbka. Konferencja odbędzie się 3 października 2021 r. o godz. 10:00 w siedzibie głównej Muzeum Kresów w Lubaczowie.