| muzeum | kontakt | kadra | zaplanuj wizytę

Koncert Zespołu Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli PL

Serdecznie zapraszamy do cerkwi św. Paraskewy na koncert Zespołu Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli PL, który przygotowujemy wspólnie z Podkarpackie.Travel w ramach Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej.

„In Between – Neighbours Meet in the Borderlands” w Lubaczowie i Iwanofrankiwsku

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz Muzeum Kresów w Lubaczowie i Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu serdecznie zapraszają studentów do udziału w szkole letniej w ramach projektu „In Between? – Neighbours Meet in the Borderlands”.

Zmarł nestor regionalistów. Stanisław Franciszek Gajerski (1932–2021)

W niedzielę, 6 czerwca, w wieku 89 lat odszedł Stanisław Franciszek Gajerski – zasłużony pedagog i społecznik cieszanowski, wybitny historyk regionalista, lokalny patriota i nieprzeciętna osobowość.

30. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Lubaczowie

Dziś, 2 czerwca 2021 r., mija dokładnie 30 lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Lubaczowa, jakim była wizyta Papieża Jana Pawła II w 1991 roku. W 30. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia prezentujemy Państwu fotografie ze zbiorów naszego Muzeum autorstwa znanego i cenionego fotografa Tadeusza Budzyńskiego oraz opowieść o wizycie Papieża Polaka w Lubaczowie opracowaną na podstawie tekstów autorstwa Janusza Mazura i Janusza Burka (1942-2009)