| muzeum | kontakt | kadra | zaplanuj wizytę

PEEK-A-BOO POLSKA ILUSTRACJA DLA DZIECI

Wystawa „Peekaboo" w Muzeum Kresów w Lubaczowie to zaproszenie do magicznego świata ilustracji książkowej i okazja stania się jego częścią. W salach muzeum spotkacie wielkoformatowych bohaterów, ukrytych na co dzień na niewielkich kartach książek. Wystawa prezentuje książki zilustrowane przez 15 polskich grafików. Wybrane książki pokazują innowacyjność formy, artystyczną ekspresję, różnorodność i pomysłowość artystów.

Noc Muzeów 2021

Zapraszamy do nas na Noc Muzeów, czekamy na Was w najbliższą sobotę i niedzielę.
Noc Muzeów rozpoczniemy już otwarciem wystawy "PEEK—A—BOO POLSKA ILUSTRACJA DLA DZIECI" w Galerii Oficyna o godz. 11.00.

Od 4 maja 2021 r. Muzeum Kresów w Lubaczowie i Zespół Cerkiewny w Radrużu ponownie otwarte dla zwiedzających

Zgodnie z decyzją Rządu RP od 4 maja 2021 r. placówki muzealne są ponownie otwarte dla zwiedzających, przy uwzględnieniu ścisłego rygoru sanitarnego. W związku z tym zapraszamy zwiedzających do Muzeum Kresów w Lubaczowie i do Zespołu Cerkiewnego w Radrużu – Oddziału Muzeum.

NAJNOWSZY NUMER ROCZNIKA LUBACZOWSKIEGO JUŻ DOSTĘPNY!

Wydawcą czasopisma „Rocznik Lubaczowski” jest Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubaczowskiej. Na łamach tego czasopisma Zarząd popularyzuje dawne i najnowsze dzieje oraz dziedzictwo kulturowe Lubaczowa i powiatu, zwanego umownie Ziemią Lubaczowską. Rocznik jest adresowany dla młodzieży szkolnej i nauczycieli jako pomoc w nauczaniu historii regionalnej, jak również dla ogółu społeczeństwa, zainteresowanego miejscem, „skąd korzenie”.