Image Alt

Konkursy

Zwiedzanie wystaw muzealnych

Zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikiem obejmuje całość (wystawy stałe i czasowe) lub dowolnie wybraną ekspozycję. Spacerom mogą towarzyszyć materiały edukacyjne, arkusze zadań, ścieżki edukacyjne, kolorowanki…

Warsztaty muzealne dla przeszkoli

„PRZYGODA W MUZEUM”
Zapraszamy do artystycznej przygody, która pozwoli wzbogacić wiedzę nie tylko o sztuce, ale i o życiu ludzi w minionych wiekach. Zajęcia plastyczne inspirowane wrażeniami z wizyty w muzeum. Po zapoznaniu się z zasadami zachowania w Muzeum, zwiedzamy wnętrza zwracając uwagę na nazwy przedmiotów i ich przeznaczenie. Wybieramy dowolne zabytki i wykonujemy prace plastyczne. Innym tematem może być odtworzenie historii tego przedmiotu lub dowolnej sceny zainspirowanej wizytą w muzeum.
Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, zwiedzanie wystawy, praca plastyczna.
Czas trwania: 90 min.

 

„O TAJEMNICACH LUBACZOWSKIEGO HERBU”
Co to jest herb, z jakich składa się elementów? jednym słowem podstawy heraldyki dla najmłodszych krok po kroku. Zwiedzamy wystawę, na wybranych przykładach analizujemy różne rodzaje znaków herbowych. Poznajemy dzieje lubaczowskiego herbu i wiele niezwykłych historii. Towarzyszą nam liczne zadania, zagadki oraz ciekawostki.
Metody i formy pracy: dyskusja, projekcja prezentacji, zagadki, ćwiczenia.
Czas trwania: 90 min.

 

„ JAK TO Z GARNKIEM BYŁO”
Kto i kiedy wynalazł pierwsze garnki? Jak i z czego je wyrabiano? Dlaczego garncarstwo tak spodobało się pierwszym, neolitycznym rolnikom? Z jakich powodów jest oznaką osiadłego trybu życia? Wspólnie szukamy odpowiedzi. Zwiedzamy wystawę archeologiczną, poznajemy wybrane przykłady neolitycznej ceramiki, wykonujemy naczynia tradycyjną techniką garncarską.
Metody i formy pracy: dyskusja, projekcja prezentacji, praca własna dzieci – naczynia z gliny.
Czas trwania: 90 min.

 

„MAŁE SPOTKANIE Z WIELKĄ SZTUKĄ KRESÓW”
Historia sztuki dla najmłodszych gości muzealnych. Wielokulturowe dziedzictwo Kresów, świat obrazów – malarstwo religijne i galeria portretów, figury świętych i aniołów, piękne przedmioty rzemiosła artystycznego widziane oczami dziecka. W toku zajęć poznajemy najcenniejsze zabytki działu artystycznego muzeum oraz wybrane zagadnienia i terminy z dziedziny sztuki. Spotkaniu towarzyszą liczne zadania, zabawy plastyczne oraz łamigłówki.
Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, zwiedzanie wystawy, zadania i zabawy plastyczne.
Czas trwania: 60 min.

 

„FILIPEK W GALERII PORTRETÓW”
Galeria to miejsce gdzie można spotkać się ze sztuką, gdzie mieszkają obrazy. W galerii malarstwa portretowego z Kresów spotykamy różne przykłady portretów. W trakcie zwiedzania wyjaśniamy co to jest portret, wymieniamy rodzaje portretów, wskazujemy na ich różnorodność oraz poznajemy podstawowe terminy dotyczące budowy obrazu. Wykonujemy własne prace plastyczne inspirowane tematem.
Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, zwiedzanie wystawy, praca plastyczna – kolaż
Czas trwania: 90 min.

 

„O NIEZWYKŁYCH WYNALAZKACH”
Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez telefonów komórkowych, komputerów, internetu, a jak wyglądał świat wynalazków np. przed stu laty?, bez czego nie mogli się obyć Nasi dziadkowie i pra pradziadkowie? Na przykładzie muzealnych eksponatów wyjaśniamy działanie wielu niezwykłych urządzeń.
Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, praca z zabytkami, projekcja bajek z rzutnika.
Czas trwania: 90 min.

Oferta
Informacje praktyczne

Realizacja zajęć:
wtorek–piątek

Forma zajęć:
lekcje, warsztaty, gry, zwiedzanie wystaw, spacery miejskie

Czas trwania:
od 45 do 180 min.

Koszt:
od 7 zł za os.

Kontakt

Barbara Kubrak
tel.: +48 16 632 18 02
email: edukacja[at]muzeumkresow.eu
b.kubrak[at]muzeumkresow.eu

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content