Image Alt

Przedszkola

PRZEDSZKOLA

 

Serdecznie zapraszamy przedszkola do skorzystania z oferty zajęć w Muzeum Kresów w Lubaczowie. Pragniemy włączyć dzieci do grona aktywnych odbiorców cennych zabytków i dzieł sztuki. Dlatego tworzymy przestrzeń przyjazną przedszkolakom. Z myślą o nich przygotowaliśmy warsztaty dostosowane do możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci w wieku 5 – 6 lat.

Zwiedzanie wystaw muzealnych

 

Zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikiem obejmuje całe Muzeum (wystawy stałe i czasowe) lub dowolnie wybraną ekspozycję. Spacerom mogą towarzyszyć materiały edukacyjne, arkusze zadań, ścieżki edukacyjne lub kolorowanki.

>>> Czas trwania: 60–90 min.

>>> Koszt: 7 zł od os.

 

Warsztaty muzealne

 

PRZYGODA W MUZEUM

Zapraszamy do artystycznej przygody, która pozwoli wzbogacić wiedzę nie tylko o sztuce, ale i o życiu ludzi w minionych wiekach. Po zapoznaniu się z zasadami zachowania w Muzeum, zwiedzamy wnętrza zwracając uwagę na nazwy przedmiotów i ich przeznaczenie. Wybieramy dowolne zabytki i wykonujemy prace plastyczne. Innym tematem może być odtworzenie historii danego przedmiotu lub dowolnej sceny zainspirowanej wizytą w muzeum.

>>> Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, zwiedzanie wystawy, praca plastyczna

>>> Czas trwania: 90 min.

>>> Koszt: 7 zł od os.

 

O TAJEMNICACH LUBACZOWSKIEGO HERBU

Co to jest herb, z jakich elementów się składa? Warsztaty krok po kroku objaśniają najmłodszym podstawy heraldyki. Zwiedzamy wystawę, na wybranych przykładach analizujemy różnego rodzaju znaki herbowe. Poznajemy dzieje lubaczowskiego herbu i wiele niezwykłych historii. Towarzyszą nam liczne zadania, zagadki oraz ciekawostki.

>>> Metody i formy pracy: dyskusja, projekcja prezentacji, zagadki, ćwiczenia

>>> Czas trwania: 90 min.

>>> Koszt: 7 zł od os.

 

JAK TO Z GARNKIEM BYŁO

Kto i kiedy wynalazł pierwsze garnki? Jak i z czego je wyrabiano? Dlaczego garncarstwo tak spodobało się pierwszym, neolitycznym rolnikom? Z jakich powodów jest oznaką osiadłego trybu życia? Wspólnie szukamy odpowiedzi. Zwiedzamy wystawę archeologiczną, poznajemy wybrane przykłady neolitycznej ceramiki, wykonujemy naczynia tradycyjną techniką garncarską.

>>> Metody i formy pracy: dyskusja, prezentacja multimedialna, zagadki, ćwiczenia

>>> Czas trwania: 90 min.

>>> Koszt: 7 zł od os.

 

MAŁE SPOTKANIE Z WIELKĄ SZTUKĄ KRESÓW

Warsztaty są kursem wybranych aspektów historii sztuki dla najmłodszych gości muzealnych. Wielokulturowe dziedzictwo Kresów, świat obrazów – malarstwo religijne i galeria portretów, figury świętych i aniołów, piękne przedmioty rzemiosła artystycznego widziane oczami dziecka. W toku zajęć poznajemy najcenniejsze zabytki pochodzące z Działu Artystycznego Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz wybrane zagadnienia i terminy z dziedziny sztuki. Spotkaniu towarzyszą liczne zadania, zabawy plastyczne oraz łamigłówki

>>> Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, zwiedzanie wystawy, zadania i zabawy plastyczne

>>> Czas trwania: 60 min.

>>> Koszt: 7 zł od os.

 

FILIPEK W GALERII PORTRETÓW

Galeria to dom obrazów, miejsce, w którym można spotkamy różnego rodzaju dzieła sztuki. W muzealnej galerii malarstwa portretowego czekają na nas małe i wielkie portrety. Nasi goście dowiedzą się czym charakteryzuje się obraz określany jako portret, jakie typy portretów spotykamy, opowiemy również o tym z czego zbudowany jest portret. Uczestnicy wykonają własne prace plastyczne inspirowane wybranym obrazem.

>>> Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, zwiedzanie wystawy, praca plastyczna – kolaż

>>> Czas trwania: 90 min.

>>> Koszt: 7 zł od os.

 

O NIEZWYKŁYCH WYNALAZKACH

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez smartfonów, komputerów, tabletu, a tym bardziej internetu. Jak wyglądał świat wynalazków przed stu laty? Bez czego nie mogli się obyć nasi dziadkowie, pradziadkowie i prababcie, w XIX i XX w.? Z jakich zdobyczy techniki korzystali? Na przykładzie muzealnych eksponatów wyjaśniamy działanie wielu niezwykłych urządzeń.

>>> Metody i formy pracy: dyskusja, pogadanka, praca z zabytkami, projekcja dawnych bajek

>>> Czas trwania: 90 min.

>>> Koszt: 7 zł od os.

Oferta
Informacje praktyczne

Realizacja zajęć:
wtorek–piątek

Forma zajęć:
lekcje, warsztaty, gry, zwiedzanie wystaw, spacery miejskie

Czas trwania:
od 45 do 180 min.

Koszt:
od 7 zł za os.

Kontakt

Barbara Kubrak
tel.: +48 16 632 18 02
email: edukacja[at]muzeumkresow.eu

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój