Drewniane cerkwie – Artyści fotograficy

Drewniane cerkwie – Artyści fotograficy

Krystian Kłysewicz

Urodziłem się w Horyńcu-Zdroju, mam 38 lat, jestem miłośnikiem Roztocza i gór. Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem od analowego Zenita, w świecie cyfrowej fotografii jestem od 2010 r. Od kilku lat intensywnie fotografuję podkarpacką część Roztocza. Moim ulubionym tematem są wschody słońca, ale lubię również eksperymentować z nocnym niebem i portretem. Przy użyciu drona przybliżam również perspektywę lotu ptaka, zarówno w filmie jak i fotografii. Mój film „Dzień na Roztoczu. Ziemia Lubaczowska” otrzymał Kryształowego Drona za najlepszy film wykonany z drona w 2019 r. Jestem laureatem konkursów fotograficznych „Moje Roztoczańskie Drzewo” i „Podkarpackie Pełne Zachwytów”. Otrzymałem Złoty Medal za Fotograficzną Twórczość od Związku Fotografów Polski. Moje zdjęcia były wielokrotnie publikowane w prasie, katalogach i albumach.

Marek Kuziemski

Urodziłem się w lipcu 1987 r. w Lubaczowie. Jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie oraz Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Na co dzień jestem mężem Pauliny i ojcem Mieszka, a także pracownikiem lubaczowskiego Urzędu Miejskiego w referacie ochrony środowiska. Fotograf-amator, którego pasja rozpoczęła się od telefonu z aparatem w 2007 r. Głównym celem moich wypraw na „fotograficzne łowy” jest otaczająca nas natura, przyroda i jej elementy. To w nich widzę najcenniejszy dar Boga dla naszej planety. Przez pewien czas publikowałem swoje prace w Internecie, ale nigdy nie przełamałem się na tyle, aby regularnie dzielić się swoją pasją z innymi, więc mam wąskie grono odbiorców. Kilka z moich prac zostało wykorzystanych na wystawach.

Tomasz Michalski

Mieszkam w Lubaczowie, małym miasteczku w południowo-wschodniej części Polski, w bliskim sąsiedztwie przepięknej krainy – Roztocza. Moim głównym tematem zdjęć są stare cerkwie, opuszczone cmentarze, miejsca po nieistniejących wsiach, kamienne krzyże – niemi świadkowie historii ziemi, którą zamieszkuję. Można powiedzieć, że uprawiam fotografię często nazywaną „1000 kroków od domu”. Fotografia to moje hobby, odskocznia od codzienności. Patrząc przez wizjer aparatu, czuję się jakbym przeniósł się w czasie. Zatrzymane kadry, ulotne światło, krótka historia spotkanego po drodze człowieka. Wszystko to chciałbym zatrzymać dla pamięci – pamięci dla kolejnych pokoleń, które w dobie konsumpcjonizmu nie zauważają piękna swojej okolicy… Moje nagrody i wyróżnienia: Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Zabytki w krajobrazie. Werchrata – cerkiew. Wyróżnienie (2012 r.), wystawy: Informacja Turystyczna w Krasnobrodzie, wystawa zbiorowa (2011 r.); MDK w Lubaczowie, wystawa zbiorowa (2012 r.); Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w Narolu, wystawa zbiorowa (2013 r.); publikacja w kwartalniku „Kraina Bugu”, reklama Roztocza Wschodniego; kalendarz województwa podkarpackiego na 2017 r., wydany przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie (okładka + 4 fotografie); Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie, wystawa indywidualna: „Roztocze Wschodnie – tajemniczy zakątek Podkarpacia. Kraina ciszy i spokoju (2019 r.).

Tomasz Mielnik

Moją pasją, oprócz robienia zdjęć, jest przede wszystkim tworzenie sferycznych panoram, panoram 360 st. umożliwiających obserwację miejsc w taki sposób jakbyśmy stali tam sami (w moich panoramach została ostatnio wprowadzona najnowsza nowinka, czyli możliwość chodzenia 3D, co jest jeszcze cały czas bardzo rzadkie na świecie). Zdjęcia wykonane tą techniką do zobaczenia są na stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Wśród moich popularnych panoram znajdują się: panorama z meczu siatkarskiego Asseco Ressovia Rzeszów, będąca giga panoramą 360, obrazująca ponad 5 tys. widzów, panoramy z Księżyca, Plutona czy Marsa, dzięki którym możemy zobaczyć jak wygląda życie poza Ziemią, wirtualne wycieczki z Portu lotniczego w Rzeszów – Jasionka, z pejzaży Roztocza i Podkarpacia, wnętrz Sanktuarium i Konkatedry w Lubaczowie (giga panoramy 3,5 mln pikseli) Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Jarosławiu, kościołów i cerkwi w Przemyślu oraz cerkwi z całego powiatu lubaczowskiego. Moje panoramy zostały narodzone w Międzynarodowym Konkursie PanoBook 2013 (panorama z Nowin Horynieckich) oraz w Międzynarodowym Konkursie „The EPSON International Pano Awards 2020” (panorama z Lasu Bukowego Pod Narolem z czosnkiem niedźwiedzim, wyróżnienie trzeciego stopnia „Bronze Award 2020”). Moją pasją jest obrazowanie ginącej architektury Podkarpacia. Na moich stronach internetowej zobaczyć można ruiny cerkwi, synagogi, pomników www.lubaczow360.pl oraz www.tomaszmielnik.pl

Alicja Mróz

Urodziłam się w 1982 r. w Rzeszowie. Dla fotografii porzuciłam pracę biurową w Rzeszowie. Jestem regionalistką, społeczniczką, pasjonatką Roztocza i Ziemi Lubaczowskiej, współzałożycielką Stowarzyszenia Pasjonatów Ziemi Lubaczowskiej „Tegit et protegit” w Horyńcu-Zdroju. Na co dzień zajmuję się fotografią komercyjną. Prezentowałam swoje fotografie na wystawach „Kamienni Strażnicy” i „W dzwonnicy”. Współtworzę aplikację mobilna „Ziemia Lubaczowska”. Jestem zdobywczynią sygnatury serwisu FotoVogue, laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego „Przystanek Horyniec 2019 – Where is Your Home? With my loved ones” oraz transgranicznego konkursu fotograficznego „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat”. Współorganizuję Plebiscyt i Galę „Przedsiębiorca Roku Ziemi Lubaczowskiej”.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content